DDR-Halonen ja Putin tapaavat tänään perustuslain vastaisesti, mutta Vanhanen on tapaamisesta hiljaa. Ovatko palstan kepuloiset huomanneet että yksikään ulkomaan vieras ei tule Suomeen tapaamaan Vanhasta. Nytkään Putin ei tapaa Matti Vanhasta vaikka perustuslain mukaan pääministeri on maan poliittinen johtaja. Vanhanen on totaalinen alisuoriutuja.
DDR-Halonen vie Suomen
Venäjän kylkeen
4189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko Putinin Suomen vierailu presidentin ja presidentin kanslian sooloilua?
Jos on - niin on melkoisen uskomatonta ja laillisuudesta piittaamatonta toimintaa.
Halosen toimintaa presidenttinä ei voi korkealle arvostaa.
Vanhanen saisi tulla julkisuuteen ja kertoa, että MYÖS HALLITUS ON VALMISTELLUT TAPAAMISTA JA on etukäteen keskustellut presidentin kanssa, mistä asioista kahden päivän aikana puhutaan! Ei kai ne nyt voi pelkästään Naantalin kukkaisista tai "on ilmoja pidellyt" keskustella??????
Halonen kävelee tosi rankasti Perustuslain yli!
ja asia olisi pitänyt käsitellä hallituksen ulkopoliittisessa valiokunnassa mutta presidentin kanslia valmisteli vierailun ilman Vanhasta. Tämä kertoo jotakin Vanhasen arvostuksesta pääministerinä. Sitä ei kertakaikkiaan ole.
Halosen sooloilu ulkopolitiikassa on erittäin vaarallista Suomen ulkosuhteille, sillä Halonen on ulkopoliittinen idiootti.
Hänen YK:ssa pitämä puhe, jossa arvosteli USAta, oli täysin omapäinen ja vahingoitti Suomen ja USA:n suhteita.
Myös Halosen lausunnot ulkomaankaupasta ovat täysin vailla pohjaa, sillä tämä esimerkiksi ehdotti, että eurooppalaisten pitäisi ostaa afrikkalaisilta nälkää näkeviltä paikallinen tuotanto ja näin auttaa afrikkalaista väestöä - kuulostaa pikemminkin kansanmurhalta kuin humanismilta!
Halonen ei ole salannut myönteisyyttään palestiinalaisten harjoittamaan terrorismiin.
En ole koskaan tunnustanut Halosta Suomen presidentiksi.
Halosen vieraana käy itse asiassa hyvin vähän vieraita. HAlonen on nytkin ITSE kutsunut Putinin EPÄVIRALLISELLE vierailulle.
Kyllä Vanhanen pääministeriinä on parin viime vuoden aikana huomattavasti enemmän tavannut eri maiden johtajia.
Vanhanen myös suhtautuu omaan kauppavaltuuskuntaansa matkoillaan huomattavasti vakavammin, kuin sossu-halonen.