Kokkarit kovasti solvaa Halosta, mutta millaisia luurankoja kokoomuksella on?
Katainen ulos vapaamuurarikaapista!! Samoin epäillään Niinistöä..?!!
95% kaikista vapaamuurareista on kokoomuslaisia.
Salaseuralla on huono maine. SAlaseuran jäseniä on paljon esim valtamedian toimittajakunnassa ajamassa kokoomuspoliitkkojen asiaa.
Salaseuran jäseniä on myös oikeudessa tuomareina yms ajamassa tarvittaessa kokoomuspoliitikkojen asiaa.
Katainen ulos vapaamuurarikaapista!! Samoin epäillään Niinistöä..?!!
95% kaikista vapaamuurareista on kokoomuslaisia.
Salaseuralla on huono maine. SAlaseuran jäseniä on paljon esim valtamedian toimittajakunnassa ajamassa kokoomuspoliitkkojen asiaa.
Salaseuran jäseniä on myös oikeudessa tuomareina yms ajamassa tarvittaessa kokoomuspoliitikkojen asiaa.
Vastaukset 37
Vanhimmat
...kokoomuslainen muurari on henkisesti vapaa. Toivotan kaikki suomen rakennuksilla työskentelevät muurarit liittymään kokoomukseen...
Muurari on vapaa............
No niin, heti on "demarien vihollinen" peittelemässä asiaa..
Tällaiset SALAseurat, kuten vapaamuurarijärjestö on vakava asia.
Ettäs tiedät!
...eipä tähän keskustelu ketjuun enää voi vastata, murska voitto..........
katainen ei iki mailmassa pääse läpi.
Olet 100% pässi.
Mitä enemmän ryhmässä on kokoomuksen kannattajia sitä pienempi on ryhmän keskiarvo ÄO.
Ahneus riittää kun kaikki tavoite on saada itselle kaikki.
ja Porin vapaamuurarit söivät Kevankin konkurssiin
ja toteuttaa illuminaatin päämääriä.
Sentakia VM järjestö on paha.
Halutessaan mailmanvaltaan!
vai mitä sauli...
toimi tuollainen todistus
vapaamuurarit ei ole mikään salaseura, vaan ihan julkinen kristillisiin perusarvoihin nojautuva seura.
Typerät puheet "salaseurasta" tai "illuminaateista" osoittaa vain puhujan omaa tietämättömyyttä, sekä kypsymättömyyttä.
kyseisiä kirkonmenoja?
ehdolla olevat vapaamuurarit koskaan ilmoita jäsenyyttään em. järjestössä?
Rappareihin näkyy pääsevän todennäköisimmin sellaiset, joilla jo edellisessä polvessa samasta perheestä oli joku rapparina. Eli jäsenyys periytyy.
Rappareiden kristillisyydestä sen verran, että he kieltävät oman ilmoituksensa mukaan olevansa minkään uskontokunnan kannattajia. Taisipa joku heistä sanoa, että toiminta lähentelee sellaista mukavaa satunnaista ajanviettoa ja rupattelua samanmielisten kanssa.
Monesti olen miettinyt: Mikä se Graalin malja oikeastaan on? Ettei vain olisi temppeliherrojen vaalittavana savivaasin sijasta ns. Status Quo eli vallitseva asiaintila. Tämä selittäisi häveliäisyyden. Kehityksen estäminenhän on kaikkia nykymaailman sääntöjä vastaan. Kilpailun esteet ovat jopa EU:n lainsäätäjien tulilinjalla. Ovatko rapparit sittenkään ihan viattomalla asialla?
Mietiskelijä
haluavat pitää salassa, koska tietoisuus vaikeuttaisi toimintaansa esim. kun puolustavat vapaamuurariveljeään esim. oikeudessa, virkakoneistossa jne... Jos tulisi julki, että kuuluvat samaan järjestöön, niin epärehellinen puolustus tulisi julki ja jääviys ym. kysymykset.
on julkaistu hymyssä säännöllisein väliajoin
luetellaan kyllä kaikki mahdolliset järjestöt, muttei rapparijäsenyyttä, Miksi ?
Tuollainen huhu kiertää kaupungilla..
ONKOHAN TOSI ???
rapparit on äärioikeistolaisia!
hallituksessa veikkaan häkämiehen olevan oikein perusrappari!
rapparien jengi on riippuvaisia omasta pienestä piiristään,
henkeen ja vereen suojelevat toisiaan (laista ei ole niin
väliä).
patiolla
Kamina savuaa.
aloittavat..
Ovatko ne vähän kaheleita..
Jyrki ei kuulu vapaamuurareihin
anonyyminä varmaankin tekee asiasta toden.
rökäletappio pöhöttää
ehdokasjäsenenä
Ainakin pikavilkaisulla bongasin entisen kokoomuskansanedustaja Seppo Kanervan tältä listalta. Keitähän muita sieltä löytyy?
Täytyy muistaa, että tässä julkisessa listassa on vain niiden nimet, jotka ovat antaneet loosilleen luvan nimensä julkaisemiseen. Eli niiden nimet eivät löydy, jotka (häpeästään?) salaavat henkilöllisyytensä. Niin ja isoja suomalaisia kihoja löytyy myös Tukholman suurloosista mm. Mauno Koivisto.
Tässä itse lista:
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=115029150&blogId=292166343
On ilmeistä, että Jyrki Kataisen isä on vapaamuurari. Tuossa listassa Siilinjärveltä löytyi Yrjö Kalle Katainen, lentokonemekaanikko. Kaikki viittaisi siihen, että hän on kyseessä.
Myös muita mielenkiintoisia nimiä listasta löytyi!
Nuo vapaamuurarithan ovat mukana luomassa Uusi maailmanjärjestys - utopiaa eli englanniksi New world order eli NWO. Osa näemmä tietämättään. Kannattaa tutkia nettiä, mitä sieltä tuosta utopiasta mainitaan.
Pelottavaa, muttei tule toteutumaan
verkosto muodostuu
Virumaa,jykäilöö
ja
polliitikotkin
Kaapuleikkeihin mielistyneitä ovat poliitikot, virkamiehet (papit, tuomarit, kapiaiset ja poliisit), liikemiehet sekä heidän lisäkseen wanna be:t, joiden joukosta löytyy ihan köyhiäkin ja oikein töiden tekijöitä.
On hyvä, että eturauhasvaivaisille on tuollainen kerho, missä voi leikkiä wanhan ajan viitta- ja tikarileikkejä. Pysyvätpähän poissa pahanteosta edes sen ajan. Huono puoli siinä on tosiaan se, että nämä hyvät veljet huohottavat toistensa peräsimeen niin tiiviisti, etteivät lait paljon paina.
Kristillisyyttä, joka siihen on mielistynyt, tarjoavat eri kirkkokunnat, niin ettei sitä varten tarvitse salaseuroja ylläpitää.
http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/vapaamuurarit-rituaalit-ja-salat
http://hikipedia.info/wiki/Vapaamuurarit
satuinpa kerran näkemään ystäväni isän kuolinpesässä vapaamuurarien kerniesiliinan, jonka reunat olivat valkoista muovikangasta ja leikattu koristesaksilla reunat sahalaitakuviolla. kyllä oli kieltämättä huvittava näky ja jos aikuisilla miehillä on tuollaiset vetimet päällä rituaaleissaan, niin huh huh. ihmettelenpä kuinka nykyaikana voidaan harrastaa tällaisia salaseuroja, kun avainsana on nykyään avoimuus ja läpinäkyvyys. eikö tällainen toiminta pitäisi jo lailla kieltää.
talkoissa