Miksi Hanna Pakarisen fanimatkat ovat jäissä?
Fanimatkat
2
401
Vastaukset
- jäissä?
Mitä mahdat tarkoittaa, että fanimatkat ovat jäissä? Totta on, ettei enää järjestetä samanlaisia matkoja kuin viime vuonna, eli ei ole pikkubussia vuokralla. Mutta yhä edelleen kulkee fanit Hannan keikoilla henkilöautoilla ja h-p.comin foorumilla ilmoitellaan näistä matkoista keikkakohtaisissa topikeissa. Siellä siis autoilevat keikkailijat ilmoittavat kun ovat lähdössä ja keräävät autonsa täyteen porukkaa. Näin ainakin itse olen tehnyt jo pitkään.
- Hannamusic
Elämä muuttuu ja en enää ole Helsingissä samalla tavalla kuin aikaisemmin, lisäksi nykyään on autollisia faneja viime kevättä/kesää enemmän, jolloin oli vain faneja, jotka halusivat keikoille nyt porukka pääsee näillä kyydeillä keikoille eli sinänsä näitä fanimatkoja on ihan samalla tavalla, niitä vaan ei järjestetä yhteisellä minibussilla. Jossa tietysti ongelmana oli myös se, että se piti aina vuokrata eli matkan hinta nousi kaksinkertaiseksi verrattuna nykyisiin hintoihin jne.
Tulevaisuudessa kyllä tehdään vielä joku isompi reissu isolla bussilla, kun sattuu tulemaan sopiva keikka jonnekin suhteellisen lähelle ja porukka valitsee bussikyydin pikkuautojen tilalle.
Ja nyt nämä "fanimatkat" ovat levinneet myös niin, että Kuopiosta lähtee usein auto, joka koukkii myös matkan varrelta ja Helsingistä lähtee yleensä pari autoa liikenteeseen.
Kuten yllä oleva kirjoittaja on sanonut niin kannattaa olla aktiivinen Hannan omalla foorumilla www.hanna-pakarinen.com/keskustelu ja siellä keikat ja ilmoitella, jos itse tarjoaa kyytiä tai kyytiä jonnekin tarvitsee.
Tiia
Hannamusic.net
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537723Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,605325Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515213HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554