aloitin pillereiden käytön tässä reilu kuukausi sitten (yasmin). Olin aivan innoissani siitä, että pääsisin touhuamaan ilman kortsua. Mutta poikaystäväni laukeamisen jälkeen sperma aiheutti minulle kuin allergisen reaktion! Alapäätä niin sisäisesti kuin ulkoisesti kuumotti, sattui,kirveli ja päätä rupesi huimaamaan. Olo jatkui senkin jälkeen kun olin suihkussa käynyt. Kokeilimme sitten vähän ajan päästä uudestaan ja sama toistui. Inhottava tunne. Auttaakohan tässä vain kumin käyttö ? Lääkäri sanoi ettei ole koskaan kuullutkaan moisesta ja että allergia on hyvin harvinainen. Mikä siis avuksi? Samainen lääkäri teki minulle sisätutkimuksen ja toisessa häpyhuulessa oli pieni haavauma. Olisiko tässä syy? Onko kohtalontovereita?
oireita spermasta!
neiti x
31401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä poikakaverisi oli syönyt? Oletko allerginen jollekin ruoka-aineelle, jota kaverisi olisi syönyt ja jota sitä kautta saattoi olla spermassa pieniä määriä? Olisiko kaverisi suihkutellut jotain hajustetta elimeensä, joka aiheutti reaktion?
kulli allergia, ole nyt muutama vuosi ilman kullia ja kokeile sitte uudestaan jos vielä oireilee niin paras kun jätät rakkauselämän kokonaan pois.
mulla on ihan sama ongelma!! Reilu kuukausi sitte aloitin pillereiden syönnin (yasmin) ja ekan kerran kun touhusin poikakaverin kanssa ilman kumia tuli ongelmia. Laukeamisen jälkeen alapäätä kuumotti ja kirveli..kävin lääkärissä ja otettiin mm. hiivaviljely ym. mutta mitään ei löytynyt..nyt olen pitäny pientä taukoa poikakaverin kanssa ja antanut vähän alapään rauhottua. voisi ehkä johtua vain siitä ettei emätin ole tottunut spermaan jos on ennen käyttänyt kumia...sperman pH on kuitenkin erilainen kuin emättimen mikä voi ärsyttää..