Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

äänekäs tyttöystävä

olemme pari ,mies 41v ja nainen 24v, ongelma on tämä kun työnnyn katjan sisään niin muutaman työnnön jälkeen aloittaa hillittömän kiljumisen ja ulinan ja kun kerrostalossa asutaan niin valituksia on tullut jo monta.
en kai voi suuta kiinni teipatakkaan ja hän ei itse pysty itseään yhtään hillitsemään kun vielä saa nuita orgasmeja koko ajan.
voiko tuon takia saada häädön? katja on vielä kolmannella kuulla raskaanakin.
64051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä tuon takia voi saada häädön.

Äänestä

Eihän tämä ole feikki?

Jos asiaa puhut niin sanoisin, että et ainakaan helposti saa.

Jos asutte yhdessä ja asunto on vakituinen asuntonne niin laki antaa suojan intiimille elämälle. Ketään ei voi häätää sillä perusteella, että sänky natisee kaiket yöt tai että suihkussa käydään monta kertaa yössä. Tiedän tapauksia että on valiteltu esim vessan vetämisistä, mutta asukas on voittanut kiistan, koska ei ketään voi velvoittaa olemaan kusemattakaan vaan vastuu on taloyhtiöllä, että LVI-kalusteista ei synny kohtuutonta melua. Kaikki ns normaaliin elämään kuuluvat meluhaitat on sallittuja. Sun kannattaa varmistaa asia jostain lakitoimistosta. Tämmöisestä kysymyksestä ei edes lakimies ota maksua, jos siihen vaan löytyy selkeä kanta.

Naapurisovun takia teidän kannattaa harkita sitä, että ajoitatte seksinne 8-22 väliseen aikaan. Koska, jos jokin meluisa asia on tehtävissä tuohon aikaan, teitä voidaan velvoittaa välttämään sen tekmistä muuhun aikaan. Mua vaan hymyilyttäisi jos mun naapurissa kiljuttaisiin kurkku suorana, kunhan vaan saa nukkua rauhassa.

Äänestä
  • Vuokrasopimus voidaan purkaa, jos häiritsevä elämä ei lopu varoituksesta huolimatta.
    Jos kysymyksessä on oma huoneisto, voidaan se samasta syystä ottaa yhtiön hallintaan eneintään kolmeksi vuodeksi.

    Äänestä

  • Näin on kirjoitti:

    Vuokrasopimus voidaan purkaa, jos häiritsevä elämä ei lopu varoituksesta huolimatta.
    Jos kysymyksessä on oma huoneisto, voidaan se samasta syystä ottaa yhtiön hallintaan eneintään kolmeksi vuodeksi.

    Pointti onkin siinä, että kuka määrittelee, että mikä on häiritsevää ja mikä ei. Voimakas kiljuskelu voikin olla juuri sellaista, että sitä ei hyväksytä, ei ainakaan yöaikaan. Tarkoitinkin sitä, että järjestyssääntöjä tulkittaessa on aivan eri asia riehutaanko huoneistossa humalassa vai hoidetaanko siellä aviollisia velvollisuuksia. Ennen vanhaan sekin, että seksikumppani ei ollut vakituinen tarkoitti sitä, että vietetään ns paheellista elämää eli se ei ollut hyväksyttyä. Lainlaatijan tarkoittama intimiteettisuoja ei tietenkään ole kaiken kattava vaan sen tarkoitus on estää kateellisten naapureiden harrastama kiusanteko. Nimittäin, olen minäkin joskus kuullut kuinka seinän takaa kuuluu touhuamista, mutta ei se mua häiritse. Siinä moni mummo pistää korvan seinään kiinni ja närkästyksissään soittaa kohta poliisit ja palokunnankin varmuuden vuoksi. Sillä ei ole mitään tekemistä häiriintymisen kanssa. Vaikka kyseinen mummo valittaisi joka viikko asiasta niin hän ei mahda asialle mitään jolleivät muutkin naapurit valita samasta asiasta. Siihenhän vaaditaan taloyhtiön päätös. Siltikään se ei aina riitä. Voimakas kuorsaus ei riitä häätöperusteeksi, koska ihmisiä ei saa diskriminoida vamman tai sairauden takia. Luin lehdestä tapauksesta, jossa eräs mies tupakoi vuoteessa ja poltti huoneistonsa jo neljännen kerran eikä häntä saatu silti häädettyä. Elikkä, jos taloyhtiö päättää antaa sulle häädön, jonka koet perusteettomaksi, voit hakea mitätöintipäätöksen kyseiselle paperille mistä tahansa lakitoimistosta.

    Äänestä

Meillä sama juttu. Muutaman kerran yläkerran naapuri on koputellut, varoituksia ei ole vielä tullut.
Joskus painan kevyesti vaimon suuta kämmenellä ja tuntuu siitä vain kiihottuvan lisää, (ja hiljenee muutamalla desipelillä) mutta toi kiljuminen kai lisää hänen kiihottumistaan ja helpottaa orgasmin tuloa.
Seksi anoppilassa tai paikassa jossa ei voi kunnolla vapautua ei hänen mielestään ole tyydyttävää. No tärkeintä mun mielestä, että parisuhde kukoistaa ja seksi on laadukasta, naapureista ei niin väliä.
Omakotitaloa etsimässä...

Äänestä

Toivon mukaan ette asu minun naapurissa Kemissä..alkaa mennä hermot ku siellä akka huutaa ku koira...ja naurettavaa vielä kaiken lisäks et huomaa sen näyttelevän...eikai se nyt voi kokoajan saada heheh.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metsänhoitaja kirjoitti:

olemme pari ,mies 41v ja nainen 24v, ongelma on tämä kun työnnyn katjan sisään niin muutaman työnnön jälkeen aloittaa hillittömän kiljumisen ja ulinan ja kun kerrostalossa asutaan niin valituksia on tullut jo monta.
en kai voi suuta kiinni teipatakkaan ja hän ei itse pysty itseään yhtään hillitsemään kun vielä saa nuita orgasmeja koko ajan.
voiko tuon takia saada häädön? katja on vielä kolmannella kuulla raskaanakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu