Suomen ja Venäjän suhteet erinomaiset. Kauppa lisääntyy kohisten ja jopa lehmistä tehtiin kauppaa. Loistavaa Halonen ja Putin. Halosen naureskelu vaan on liiallista.
Kuin Kekkosen aikaan
Eerikin-Toimisto
2190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olet oikeassa. Idänkauppa kukoistaa aivan kuin Urho Kaleva Kekkosen aikaan nykyään. Se on hieno homma se.
Nykyisellä presidentillä vaan ei taida olla paljoakaan enää tekemistä ulkomaankaupan kanssa, koska presidentti on nykyisin lähinnä keulakuva, ei valtaa käyttävä poliitiiko. ( vuoden 2000 perustuslakiuudistuksen jälkeen)
Pääministeri ja ulkomaankauppaministeri Lehtomäki ovat tehneet loistavaa työtä.Tosin onhan se Tarjakin toki jotain saanut aikaan.
nousee kuin silloin ennen. Toisin sanoen Venäjä toimittaa Suomeen saman määrän öljyä kuin ennenkin ja Suomi Venäjälle tuplamäärän tavaraa vastineeksi. Jo vain liikevaihto kasvaakin!