Keratosis pilaris

Minulle on Keratosis pilaris ja olen yrittänyt löytää siihen hoito, olisiko kellään hyviä vinkkejä mitä voisi tehdä tai käyttää että tilanne helpottuisi?
2627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

löytyispä minunkin kainalopatteihin ratkaisu...mutta ei kun ei

Äänestä

Mullakin on tämä vaiva! Välillä se on parempi ja välillä huonompi; nyt kesällä kun sain aurinkoa ja iho ilmakylpyjä tilanne oli huomattavasti parempi, ja nyt taas aika huono. Mulla on käsivarsissa, varsinkin tossa ulkosyrjällä sekä reisissä niitä näppylöitä.
Keratosis Pilaris on sellanen vaiva missä iholla on pieniä näppylöitä, ainakaan mulla ne ei kutise mutta ovat esteettisesti inhottavia. Muistan jostain lukeneeni että ne johtuu siitä kun kuollut ihosolukko ja tali eivät normaalisti karise vaan tukkivat huokoset.
Olen aina haaveillut silkinpehmeästä ihosta...nyyh...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoito keinoja? kirjoitti:

Minulle on Keratosis pilaris ja olen yrittänyt löytää siihen hoito, olisiko kellään hyviä vinkkejä mitä voisi tehdä tai käyttää että tilanne helpottuisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu