Oon menos ensimmäistä kertaa Amsterdamiin konserttiin. Carre on konserttipaikka ja haluisin tietää ,josko lähellä olis ok-hotelleja.
Amsterdam
5
1392
Vastaukset
- Lapin mies
Hei! Kävimme heinäkuussa Amsterdamissa viikon reissun. Kylmää oli, vettä satoi joka päivä, joten vaatetta mukaan! En tiedä konserttipaikkaa, mutta hotelli Arena oli erikoinen, vanha mutta nuorekas hotelli yökerhoineen. Hyvä palvelu ja loistava aamupala.
- TrueFG
Aikomus olisi ostaa pelkät lennot Damiin syyskuun loppupuolella. Pitäisikö/kannattaisiko hotelli varata netistä etukäteen? Onko nettivaraaminen turvallista (luottokorttinumeron antaminen)? Entä pitääkö hinnat paikkansa? Miten yleensä lentokentältä pääsee keskustaan ja millaista majoitustarjonta on? Pakettimatkat vaikuttavat hieman kalliinpuoleisille joten lennot hotelli omatoimijärjestely kiinnostaisi kovasti.
- Johan12
Järkkäilin itse ja sain Finnairilta lennot 262,- ja Amsterdamin hotellibuukkauskeskuksesta ***hotellin http://www.hotelaalders.nl/en_site/ kolmeksi yöksi 242,- (Oikea hinta 476,-) Kannattaa olla hinnoissa tarkkana, sillä monissa hotelleissa hintaan ei sisälly city-vero ja luottokorttimaksuista peritään 5% komissio, eli itse suosisin varauspalveluja, jolloin näet heti kokonaishinnan ja voit huoletta antaa korttisi numeron varausta varten.
- HöNö
Pidäppä kiirettä niiden hotellivarausten kanssa. Amsterdam on Euroopan suosituin matkailukaupunki ja hotellit buukataan usein täyteen jo kuukausia aiemmin. Katsoi vaikkapa www.ebookers.fi ja sieltä kohta "hotellit". Tuo hotellibuukkausfirma on maailmanlaajuisesti tunnettu, joten en usko ohareihin.
Rahan puolesta omatoimimatkailu on ihan suositeltavaa. Lennot saa reilu parilla sataa ja kivan 2h huoneen viidelläkympillä per yö. - HöNö
Johan12 kirjoitti:
Järkkäilin itse ja sain Finnairilta lennot 262,- ja Amsterdamin hotellibuukkauskeskuksesta ***hotellin http://www.hotelaalders.nl/en_site/ kolmeksi yöksi 242,- (Oikea hinta 476,-) Kannattaa olla hinnoissa tarkkana, sillä monissa hotelleissa hintaan ei sisälly city-vero ja luottokorttimaksuista peritään 5% komissio, eli itse suosisin varauspalveluja, jolloin näet heti kokonaishinnan ja voit huoletta antaa korttisi numeron varausta varten.
Nuo "oikeat hinnat" ovat kyllä ihan täyttä kusetusta. Tarkoitan siis, että kyllä kaikilla hotellibuukkaajilla on ne samat "halvat hinnat".
Kuuluu samaan sarjaan, kun Anttilasta voi ostaa dvd-soittimen 69,90 ja sen "oikea hinta" on mainoksen mukaan 149,90.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1785042- 141681
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1231484Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91373Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491090Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297952- 190915
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7760