Oon menos ensimmäistä kertaa Amsterdamiin konserttiin. Carre on konserttipaikka ja haluisin tietää ,josko lähellä olis ok-hotelleja.
Amsterdam
5
1360
Vastaukset
- Lapin mies
Hei! Kävimme heinäkuussa Amsterdamissa viikon reissun. Kylmää oli, vettä satoi joka päivä, joten vaatetta mukaan! En tiedä konserttipaikkaa, mutta hotelli Arena oli erikoinen, vanha mutta nuorekas hotelli yökerhoineen. Hyvä palvelu ja loistava aamupala.
- TrueFG
Aikomus olisi ostaa pelkät lennot Damiin syyskuun loppupuolella. Pitäisikö/kannattaisiko hotelli varata netistä etukäteen? Onko nettivaraaminen turvallista (luottokorttinumeron antaminen)? Entä pitääkö hinnat paikkansa? Miten yleensä lentokentältä pääsee keskustaan ja millaista majoitustarjonta on? Pakettimatkat vaikuttavat hieman kalliinpuoleisille joten lennot hotelli omatoimijärjestely kiinnostaisi kovasti.
- Johan12
Järkkäilin itse ja sain Finnairilta lennot 262,- ja Amsterdamin hotellibuukkauskeskuksesta ***hotellin http://www.hotelaalders.nl/en_site/ kolmeksi yöksi 242,- (Oikea hinta 476,-) Kannattaa olla hinnoissa tarkkana, sillä monissa hotelleissa hintaan ei sisälly city-vero ja luottokorttimaksuista peritään 5% komissio, eli itse suosisin varauspalveluja, jolloin näet heti kokonaishinnan ja voit huoletta antaa korttisi numeron varausta varten.
- HöNö
Pidäppä kiirettä niiden hotellivarausten kanssa. Amsterdam on Euroopan suosituin matkailukaupunki ja hotellit buukataan usein täyteen jo kuukausia aiemmin. Katsoi vaikkapa www.ebookers.fi ja sieltä kohta "hotellit". Tuo hotellibuukkausfirma on maailmanlaajuisesti tunnettu, joten en usko ohareihin.
Rahan puolesta omatoimimatkailu on ihan suositeltavaa. Lennot saa reilu parilla sataa ja kivan 2h huoneen viidelläkympillä per yö. - HöNö
Johan12 kirjoitti:
Järkkäilin itse ja sain Finnairilta lennot 262,- ja Amsterdamin hotellibuukkauskeskuksesta ***hotellin http://www.hotelaalders.nl/en_site/ kolmeksi yöksi 242,- (Oikea hinta 476,-) Kannattaa olla hinnoissa tarkkana, sillä monissa hotelleissa hintaan ei sisälly city-vero ja luottokorttimaksuista peritään 5% komissio, eli itse suosisin varauspalveluja, jolloin näet heti kokonaishinnan ja voit huoletta antaa korttisi numeron varausta varten.
Nuo "oikeat hinnat" ovat kyllä ihan täyttä kusetusta. Tarkoitan siis, että kyllä kaikilla hotellibuukkaajilla on ne samat "halvat hinnat".
Kuuluu samaan sarjaan, kun Anttilasta voi ostaa dvd-soittimen 69,90 ja sen "oikea hinta" on mainoksen mukaan 149,90.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712350En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831031Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581021- 108990
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81941- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67756- 33697
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694