Tang Lang vs. Nyrkkeily?

kumpi tippuu

Jos järjestettäisiin ottelu Nyrkkeilijän
ja Tang Lang(rukoilijasirkka-tyyli)miehen
välillä(molemmat käyttävät VAIN käsiteknii-
koita),niin kumpi voittaisi?

5

1556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varjo

      Ja jos teräsmiehellä ei olisi pelkoa kryptoniitista, niin hän pieksisi heti ihan kaikki.

      Noh, mutta tosiasia on se, että 1 vs 1 otteluissa voittaa se joka on harjoitellut ottelua enemmän. Yhtä hyvin voisi kysyä, kumpi voittaisi rukoilijasirkkatyylissä ottelun, kun katsotaan kummalla on paremmin tekniikka hallussa, nyrkkeilijä vai tämä kungfu-mies.

      Jos molemmat käyttäisivät vain rukoilijasirkkatyyliä.

      • Kepu

        Juu vaikea sanoa. Epäilempä että harva sen tyylin taitaja tiputtaisi Vitali Klitchkoa tai Mike Tysonia


      • kenttis

        Ellen nyt ihan väärin muista niin taitavat 7 star praying mantis harrastajat matsata ilman sääntöjä.


    • sirkus max

      Kyllä nyrkkeilijä tippuisi.

    • Mika

      Ihan mukaviahan tällaiset ajatusleikit ovat. :D

      Kysyin Shifultamme viime kuussa, mitä lajia hän itse arvostaa ja pitää tehokkaana. Vastaus käsitti lajit, joita hän *kokonaisuutena* pitää hyvinä. Onhan ilmiselvää, että missä tahansa lajissa on hyviä yksilöitä. Nyrkkeilyssä ne nyt vain ovat tasaisen hyviä siellä huipulla. Nyrkkeilyssä ei pääse maailman huipulle ja muiden ihailemaksi huijaamalla.

      Shifumme siis vastasi kysymykseeni "nyrkkeily". Ja itse siis opiskelen Tang Langia. Ja on kova laji, ei siinä mitään. Ovathan ne Puolassa sparranneet eri lajien edustajia vastaan, nyrkkeily mukaanlukien. Voittoja ja häviöitä, ihmisestä se on aina kiinni.

      Mutta jos haluaa oppia tehokkaasti käyttämään käsiään eikä ole kiinnostunut potkuista, heitoista tai kaadoista, suosittelisin nyrkkeilyä.

      Mika

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      177
      6764
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      115
      3204
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      104
      1895
    4. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1689
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      64
      1676
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      1
      1569
    7. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      38
      1556
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      15
      1363
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1320
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      65
      1265
    Aihe