Kypäräpappilinja

Ai tämäkös on se puolue jonka mielestä rikkaat ovat upseereita ja tehtaanomistajia, ja sotilaat työläisiä jotka kuolevat niitä tehtaita puolustaessaan upseereiden käskystä?

Hei haloo, tämä on 2000- luku, eivätköhän ihmiset jo ole tajunneet mistä on kyse.
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

......niin, todella, jättäkää jo hyvät ihmiset työväenliikkeen muodostamat rintamat. Työväenliike ei ole saanut muuta kuin pahaa ja kateutta aikaiseksi, työmies ei arvosta pappia, kun se tienaa liikaa jne..
Upseereja on armeijassa aina toteltava, itsekkin muistan ,kun joskus vitutti.
työmiehellä pitää olla rahassa ostovoimaa, ylitöitä ja toista työtä on verotettava kohtuullisesti. Ammattimiehet saavat heti hyvää palkkaa, koska heitä tarvitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva äänestäjä kirjoitti:

Ai tämäkös on se puolue jonka mielestä rikkaat ovat upseereita ja tehtaanomistajia, ja sotilaat työläisiä jotka kuolevat niitä tehtaita puolustaessaan upseereiden käskystä?

Hei haloo, tämä on 2000- luku, eivätköhän ihmiset jo ole tajunneet mistä on kyse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu