Chinhuahuan vaatteitten kaavat

tietääkö joku mista voisi saada chinhuahuan vaatteita edullisesti tai kaavoja? kaupan koiran vaatteet ovat liian kalliita! ja osaan tehdä itse kankaasta joss olisi kaavat!
6531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eläinrääkkäystä...mut kaavat on tosi helppo tehdä itsekin...

Äänestä
  • chihulle vaatteiden tekeminen ei ole eläin rääkkäystä. Chihu on pieni koira, ja esim. "talvitakki" on hyvä pienelle koiralle, ettei ressukka palellu talvella pissi ja kakka lenkeillä. Mutta sitten jos rupeaa koti paitaa, juhla paitaa ynm TARPEETONTA tekemään, niin menee se jo yli hilseen, mutta ei kai tuokaan ole vielä eläinrääkkäystä ole.. Eli itse kannatan jos pienenlle koiralle tehdään TARPEELLISIA vaatteita (talvi takki) mutta jos vedetään överiksi ja paitoja, housuja ynm tehdään hyvikseen on se jo outoa.

    Äänestä

  • nimetön kirjoitti:

    chihulle vaatteiden tekeminen ei ole eläin rääkkäystä. Chihu on pieni koira, ja esim. "talvitakki" on hyvä pienelle koiralle, ettei ressukka palellu talvella pissi ja kakka lenkeillä. Mutta sitten jos rupeaa koti paitaa, juhla paitaa ynm TARPEETONTA tekemään, niin menee se jo yli hilseen, mutta ei kai tuokaan ole vielä eläinrääkkäystä ole.. Eli itse kannatan jos pienenlle koiralle tehdään TARPEELLISIA vaatteita (talvi takki) mutta jos vedetään överiksi ja paitoja, housuja ynm tehdään hyvikseen on se jo outoa.

    taisin kirjoittaa viestini hiukan väärin ymmärrettäväksi ja olen pahoillani. koirallani joka on lyhytkarvainen chinhua on jonkin asteen ihottumaan , jonka takia siitä lähtee karvaa, eli koirallani pitäisi olla auringon paisteella jotain suija vaatetta sillä aurinko aiheutaa ihottumaa sille.

    Äänestä

  • kirjoitin viestini ehkä hiukan väärin. sillä koirallani joka on lyhyt karvainen chinhua pitää olla ulkona, jos paistaa aurinko, jonkin lainen suoja vaate sillä aurinko aiheuttaa sen iholle ihottumaa.

    Äänestä

  • ei todellakaan ole eläinrääkkäystä! se olisi eläin rääkkäystä jos chihulla EI OLISI TALVELLA takkia, chihu on pienikoira ja tarvitsee lämpimän puvun jottei jäädy! on taas joku tollo liikenteessä joka väitää eläinrääkkäykseksi,huhhuh, eriasia nämä julkkiksien koirat joita puetaan kesälläkin lenkkitpossuihin ja muihin vaatteisiin

    Äänestä

  • ei oo elläi rääkkäystä!!!tollo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koiran omistaja kirjoitti:

tietääkö joku mista voisi saada chinhuahuan vaatteita edullisesti tai kaavoja? kaupan koiran vaatteet ovat liian kalliita! ja osaan tehdä itse kankaasta joss olisi kaavat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu