Mitä vois viedä, jos siis ei ole kummina??
Ristiäislahja pojalle!!!!
7
3297
Vastaukset
- mimmi
...haluaisivat jo rahaa vallan mieluusti :)
Ja eihän summan tarvitse mikään erikoisiso olla.- mimmi
...luin siis että kyse oli RIPPIlahjasta :)
Ok, ei ne vaavit vielä lompakkoakaan omista, joten jotain muuta sitten:
Itse olen antanut ristiäislahjaksi (jos en ole itse kummi) mm. minipienen marimekon pitkähihaisen mustavalkoisen raitapaidan.
On tosi söötti ja hyvässä lykyssä säilyy ensipaidaksi pojan tuleville omillekin lapsille :)
- Aino
Ostin mahonkisen soittorasian. Kun lasisen kannen avaa alkaa soitto kuulumaan ja pieni juna alkaa kulkemaan sisällä. n.30x30cm tyylikäs soittorasia sai iloisen vastaanoton ristiäisissä, säilyy varmasti isoksi saakka koristeena. Rasian sai myös oikeasti lukkoon avaimella. Ostin sen Tampereelta Koskikeskusta vastapäätä olevasta ihanasta lasten liikkeestä, jossa paljon "vanhanajan", perinteisiä leluja. :)
- mutta
enpä löytänyt mistään. pitää vissiin muuttaa tampereelle.
- Rouva Dostojevski
Soittorasia on hyvä lahja vaikka kummilahjaksikin. Kunnollisia ei vaan tahdo löytää mistään. Hyvä tietää että Tampereelta löytyy!
Ei-kummi voi viedä lahjaksi vaikka jonkun vaatteen tai satukirjan. - Rouva Dostojevski
Vielä tuli mieleen lasten astiat, esimerkiksi muumilautanen ja muki.
- minä
Tämä on hyvä idea jos olet kummi ja miksei muutenkin.
Katso www.guldbooks.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793