Miten Seta liittyy presidenttiimme Tarja Haloseen? Eikö Seta ole järjestö, joka ajaa sairaiden ihmisten asioita?
Miten Seta liittyy Haloseen?
tietämätön?
6366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
oli peräti järjestön pomona ja opetteli lesbouden alkeet siellä. Netistä poistettu lähes kaikki TH:n puheet ja irstailut, koska se ei nyt enää sovi julkiseksi keskusteluksi.
Kiitos tiedosta.
....YLÄPUOLELLA.ELLEI NAURATTAISI,VOISI JOPA SÄÄLITTÄÄ...
Seta tulee sanoista seksuaalinen tasavertaisuus. Seta ei aja sairaiden ihmisten asioita. Homoseksuaalisuus poistettiin tautiluokituksesta Suomessakin jo 15 vuotta stten. Tervetuloa nykyaikaan.
on siis rikos, tai sairaus ja tekona sopimaton ihmisrodulle, paitsi vihreille ja Tarja Haloselle, jolle seon elämäntapa muodollisen avoliittonsakin kanssa.
Homoseksuaalisuus ei ole ollut Suomessakaan rikollista 25 vuoteen. Sairasta se ei ole ollut koskaan ja tautiluokituksessakaan se ei ole ollut 15 vuoteen. Se on ehkä poikkeavaa, mutta harmitonta.
Ei se ole mikään salaisuus kenellekään että Tarja Halonen toimi Setan puheenjohtaana joskus. Eikä sekään että hän on naimisissa Arajärven kanssa.