Kummola saa sitten jatkaa Suomen Jääkiekkoliiton puheenjohtajana!
Eipä ole odotettavissa mitään uutta auringon alla! Valmentajat joilla sattuu olemaan oma mielipide saavat lähteä!
Hyvästi arvokisamitalit!
Eipä ole odotettavissa mitään uutta auringon alla! Valmentajat joilla sattuu olemaan oma mielipide saavat lähteä!
Hyvästi arvokisamitalit!
Vastaukset 4
Vanhimmat
vittu se kummola siä peelaa suomalaisilla jäätyy kädet tosi paikan tullen vaikka tolle kummolalle sais antaa potkut summanen takas.
niin johan olis liitossakin taas uskottavuus kohdallaan. Pukki toivoo, että vielä jonakin päivänä tuo toteutuisi, niin jääkiekkoilumme nousisi viimeinkin sille jalustalle, jolla uskottavuus kulkisi viimein handu handussa auktoriteetin kanssa.
Mitä äijä näkeekään? PUKKI??!! Mistäs pukki nyt putkahti?
Ainakin Kummolan uskottavuudesta/auktoriteetistä ollaan samaa mieltä! Vuokrataanko porukassa autonosturi nostamaan toi Perluskoni pois liiton keulapaikalta?
Sitten siihen pallille voitaisiinkin istuttaa Midas the Jortsu. Kaikkien aikojen paras lätkävalmentaja Suomen kamaralla!
Ja takuulla alkais jälkeä syntyä! Jep niin tehdään!
missä on nykyään sellaiset pelaajat jotka pelaavat pelit loppuun asti ja nää krutov-larionov-makarov.fetisov-kasatonov.tretjak tyyliset kentät tai ruotsalaisten sundin-loob-m näslund tyyliset kentät.Missä on juniorien peliilo tai nautinto lajista.Kummola pilaa jääkiekkoa..