Oon 19v muija ja oon seurustellut puoltoista vuotta luotettavan jätkän kanssa. Koitettiin suhteen alussa monta kertaa seksiä, mutta kun ei saatu kyrpää sisälle, multa meni halut. Ollaan siitä lähtien yleensä vaan tehty niin, et tää jätkä tyydyttää mut ja mä sen suuseksillä. Ite inhoan poskeen ottoa, mutta otan, kun ei tässä muutakaan voi. Kaveri sano, että liukkaria peliin, niin se kyrpä saadaan sisään, mutta en viitsi mennä ostamaan mitään liukkareita ja asun vielä porukoiten kanssa, ei asuta poikaystävän kanssa vielä samassa kämpässä. Missä me edes voitaisi harrastettaa seksiä niin että sänky rytkäisi!? Se asuu myös himassa, mutta sillä on kyllä yksiö kiikarissa, mut siihen menee vielä aikaa.
APUA? kokemuksia?
Lisäksi, mua on kiehtonut pettäminen. Mulla olis ollut monta kertaa mahis, mutta en pysty siihen. Varmaankin koska häpeän kroppaani. En oikeastaan koskaan ole harrastanut seksiä. Apua?
APUA? kokemuksia?
Lisäksi, mua on kiehtonut pettäminen. Mulla olis ollut monta kertaa mahis, mutta en pysty siihen. Varmaankin koska häpeän kroppaani. En oikeastaan koskaan ole harrastanut seksiä. Apua?
Vastaukset 6
Vanhimmat
..Seksihalut on menneet ja pettäminen kiehtoo?
No, eihän ne ihan oo menneet sillon..
Jätkä on oikeassa, liukkaria vaan peliin, ja menee varmasti sisälle. Ja jos et voi mennä ostamaan sitä, niin johan on ihme. Ehkä on sitte liian aikasta sulla haaveillakaan seksistä, vai?
Mitä siitä, vaikka asut kotona, ei sun tarvi koko porukkaa ottaa mukaan ostoksille.
Ja seksiä ei tarvitse harrastaa niin, että "sänky rytkää.." Ottakaa huopa mukaan ja menkää retkelle....;)
Jos olet neitsyt, niin eka kerta ei ole niin helppoa. Jos 19-vuotias sanoo, että seksihalut on mennyt, niin kuule, unohda se seksi vähäksi aikaa ja kasva aikuiseksi.
Ei se kuule pettäessä mene yhtään sen paremmin sisälle.
Jos et itse kehtaa ostaa liukkaria, miksi et pyydä kundikaverias?
Jos ei kyrpä mene sisälle niin johtuisiko siitä että et ole tarpeeksi kiihottunut ja märkä? Kostutko suuseksistä? Tyydyttääkö miehesi sinut sillä? Ehkä sinun pitäisi kiihottua ensin suuseksillä ja sitten muutatte "normaaliin tapaan"?
Ja jos jännittää tai ajattelee sitä ongelmaa liikaa seksin aikan ja stressaa sitä että menekkö se nyt sisään vai eiköse mene niin eihän siinä pysty kiihottumaan... Tyhjennä siis pääsi! Ajattele jotain sellaista mikä saa sinut kiihottumaan keskellä kirkasta päivääkin!!
Ja eikö vanhempanne koskaan ole pois kotoa? ..käyttäkää jokainen tilaisuus hyväksenne... tai harrastakaa seksiä lattialla tai seinää vasten ja musikkia soimaan..saunassa, suihkussa. Niin me tehtiin poikaystävän kanssa kun vielä vanhempiemme luona asuttiin.
Mutta jos pettää tekisi mieli niin miksi olet poikaystäväsi kanssa??
Jos et ole harrastanut yhdyntää, niin paikat ovat silloin kireenä. Kannattaa kuitenkin vielä kokeilla, mutta muista, että sinun kannattaa olla aika märkä kun rupeatte hommiin. Jos et kehtaa ostaa liukkaria niin pistä poikaystäväsi ostamaan. Jos kuitenkin tuntuu vielä tukalalta niin kannattaa käydä vaikka gynekologilla ja kysyä asiaa. Ei kannata ujostella, lääkärit gyniksellä on kyllä törmänny noihin juttuihin vaikka kuinka monesti, niille se on arkipäivää.
liukkariksi käy kyllä muukin aine,ihan perusvoide,ruokaöljykin on mainio! ja kai teillä nyt joskus mahis on kaksin olla, ja jos ei oikeasti ole niin vuokratkaa vaikka mökki tai jotain,viettäkää romanttinen viikonloppu jossain...laivaristeily? hotelli? telttaretki... nussiahan voi melkeen missä vaan( ?) vähän mielikuvitusta kehiin...
Mulla oli sama vika kun alettiin seurustelemaan poikaystäväni kanssa. Hommasta ei meinannut tulla yhtään mitään, joten hoideltiin toisemme muilla keinoin.. Paikat todella oli kireenä ja kun jätkä hoiteli mut käsin noin puoli vuotta niin kyllä alko paikat heltyyn.. Sitten kun taas uskallettin kokeilla niin hyvin suju ja nautinnolista oli.. Mielestäni huippu hyvä eka kerta!!
Mulla kalvo repeyty siinä käsihommassa niin ei sitten tuntunut kipua ollenkaan varsinaisessa aktissa.. ja hyvin on sujunu..
Eiku vaan rohkeutta peliin, meilläkin meni se puoli vuotta, koska mulle tuli niin paha mieli kun ei onnistunut, niin tavallaan uskallettu tehä sitä enää sit, ettei taas ilta menny itkuks..
Kyllä se siitä vielä!!!!
Tsemiä!!! :)