että Porissa vapautetaan uhkaavaan työvoimapulaan
taas yli sata työntekijää. Aikovat pienentää volyymejä.
taas yli sata työntekijää. Aikovat pienentää volyymejä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ilmoitus vapautuvista työntekijöistä orastavaan työvoimapulaan.
Tietääks kukaan vilatovin numeroa. Vois soittaa hälle, et pyytää stoppaamaan niitten maahanmuuttajakotoutettavatyövoimapulatyöläisten laivan. Tulevat tässä alati parempaan päin muuttuvassa tilanteessa turhaan. Taidetaan tästäkin selvitä sittenkin omin voimin.
Kyllähän sitä työvoimapulaa on rummutettu eliitin taholta niin paljo, että nyt kun resursseja ilmaantuu melkein joka päivä niin tää on kun talvisodan torjuntavoitto! En käsitä, miksi media ja eliitti ei juhli!
Filatov vaan suunnittelee ulkomailta haalia lisää työvoimaa Suomeen! Mitä meille suomalaisille, työtä vailla oleville sitten tehdään? Niskalaukausko saunan takana? Joskus tuntuu, että olisikohan se armeliainta! Miksi meitä kituutetaan eikä mitään yritetäkään.
Eikö riitä, että Suomesta viedään työpaikat ulkomaille, vielä tänne pitää haalia ulkomaalaisia tekemään suomalaisten työt SUOMESSA! Menee jo yli ymmärryksen tämä sossulandian globalisointipolitiikka.
Joopa joo, mutta miksi äänestitte kyllä EU:lle. Uskoitteko päättäjien esittämiin valheisiin ja pelokkeisiin?