Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

PENIS INDEKSI

nyt pitäis saada selvyys muuten menee yöunet:)

nimittäin iltalehdessä verrattiin jalan pituutta peniksen pituuteen, josta tuli sitten mieleen eikö paksuutta huomioida ollenkaan? naisethan tykkää paksusta.

joten jotta vertailu olisi oikeansuuntainen pitäisi olla ns. penis-indeksi, jossa otetaan huomioon sekä pituus että paksuus.

Onko tästä mitään mielikuvaa tai faktaa, miten lasken penis-indeksin?
104418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

no joo eipä siinä mitään kaavaa ole mut jos on epävarma olo niin osta kehitin toimii ainakkii mulla on nykyään löysänä 12cm ku ennen oli 8 ja oon käyttäny noin 6kk eikä tää oo mikään kalavale:)enkä tarkota että pitäis jokapäivä pumpata....joo tiedän että tää aiheuttaa eripuraa mut olkaa pikkumunaset ihan hiljaaa;)

Äänestä
  • mitä kehitintä oot käyttänyt? penispumppua? mistä ostit?

    Äänestä

  • utelias kirjoitti:

    mitä kehitintä oot käyttänyt? penispumppua? mistä ostit?

    kasvoiko paksuus myös veltoon? ja kasvoko erektiopituus/paksuuskin?

    Äänestä

Minulla olla 49:n numeron jalka,mutta minulla on 40.

Äänestä
  • 40, nauranko, siinäkö suunnilleen kuolisit verenhukkaan ku stondis tulis, hoohoh. vai ymmärsinköhän mä nyt oikein.

    Äänestä

  • juupa kirjoitti:

    40, nauranko, siinäkö suunnilleen kuolisit verenhukkaan ku stondis tulis, hoohoh. vai ymmärsinköhän mä nyt oikein.

    Hän,ei parikyt.senttiseen vehkeeseen verta kovin monta litraa sovi.

    Äänestä

Penisindeksiksi kävisi parhaiten peniksen tilavuuden mittaaminen. Siinä ei tarvi miettiä pituuden ja paksuuden vaikutusta indeksin suuruuteen.

Äänestä
  • se on aivan riittävän kuvaava:) eli siis: pituus * pohjan pinta-ala eli h * pii * säde ^2 (eli potenssi-laskua:) tai toisin sanoen :

    h * pii * (halkaisija/2)^2

    siinähän se stondaa, eikun laskemaan, nyt tulee taskulaskimen piillekin käyttöä.

    Taitaa tulla niin vähän ettei kehtaa sanoo:)

    Äänestä

Itselläni on kengännumero 45 ja peniksen pituus 13 cm.Pitäisi olla paljone pidempi.

Äänestä
  • Kengän koko 45 kanssa ja muna 17/13
    erikoisvarusteeni iso terska

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Janis petke kirjoitti:

nyt pitäis saada selvyys muuten menee yöunet:)

nimittäin iltalehdessä verrattiin jalan pituutta peniksen pituuteen, josta tuli sitten mieleen eikö paksuutta huomioida ollenkaan? naisethan tykkää paksusta.

joten jotta vertailu olisi oikeansuuntainen pitäisi olla ns. penis-indeksi, jossa otetaan huomioon sekä pituus että paksuus.

Onko tästä mitään mielikuvaa tai faktaa, miten lasken penis-indeksin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu