Kolmisen viikkoa sektiosta täällä ja piakkoin alkaisi seksi maistua, mutta uskaltaako jo?
Jälkivuotoa on vielä, veristä. Estääkö se?
Entä miltä orgasmi tuntuu sektion jälkeen, onhan kohtu "halkaistu" sektiossa, pelottaa, että sattuu! Osallistuuhan kohtu kumminkin orgasmiin supistelemalla..
Olisiko neuvoja teillä kokeneilla?
Koska seksiä sektion jälkeen?
3
1800
Vastaukset
- aloitin
Sektio takana. Kyllä siinä kolmen viikon maita just kokeilttin. Vähän arka emättimen pohja, mutta liukaste auttoi paljon. kunhan äiti sai määrätä tahdin ni haavakin ja lihakset kesti... Kortsu suojaa tulehdukselta, voit kokeilla seksiä. Ja orgasmikin saatu..
- n20
osallistuuko kohtu orgasmiin supistuksilla? Emätinhän siinä ainakin supistelee.
- jälk.v.
Sekstailut meillä aloitettiin n.4vko leikkauksen jälkeen kun jälkivuoto oli loppunut!Missään nimessä ei kannata riskeerata jos vuotoa vielä on!tulehdusvaara on suuri!Kysyin itse sitä lääkäriltä ja hän oli sitä mieltä ettei kannata todellakaan!Minulle on 2sectiota tehty ja kummankin jälkeen rakasteltu vasta jälkivuodon loputtua lääkärin kehoituksesta!Kyllä sitä vielä kerkeää....:)
ja tuossa vaiheessa kohtu voi todellakin supistella vielä! Ei muutaku oottelemaan...tai riskillä!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703