Tilasin powerflex puslat etupäähän, onko paha vaihtaa , tarvitaanko prässiä vai lähtevätkö suosiolla?
33:sen etupään puslat
Mike
3412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oma korjaaja sanoi että tukivarsi käteen ja prässiin. Eli ei se ihan heittämällä mene! Mutta uusien laittaminen tilalle olikin helpompaa vai mitä Scuderia?
Kerro sitten miten vaikutti, itse ajatellut saman tempun tehdä. Paljonko muuten maksoi ja mistä ostit?
150€ 6 puslaa ei ilmaista mutta kait ne kauemmin kestää!Muukkoseltahan minä....
33:een en ole vaihtanut kuin yhden etukelkan takapuslan, mutta se lähti näpsäkästi muistaakseni hylsyä ja ruuvipenkkiä käyttäen.
164:n suhteen ajattelin säästyä tappelemiselta, nappasin takapään pitkittäistuet kainaloon ja marssin korjaamolle niitä irti prässäyttämään. Vaan eivät suostuneet prässäämään, väittivät, että ennen menee varsi solmuun kuin pusla irtoaa. Höh. No, sitten takaisin kotiin, porakoneella ensin puslasta kumi irti (se poranterä oikein hyökkää siihen ulkokehän teräsholkin ja kumin väliin ja repii vulkanoinnin irti!), rautasahalla holkkiin pari viiltoa ja vasaralla ja tuurnalla irti. Lähtee melkein itsekseen kun muutaman kerran harjoittelee.
Oma apu paras apu.
164:n puslia oli kahta eri tyyppiä, irtonaisella keskiholkilla varustettuja pystysuorassa halkaistuja mokkuloita ja pari ilman holkkia olevaa, vaakasuorassa halkaistuja kököttejä. Ensimmäiset on tosi helppo muljauttaa paikalleen, jälkimmäisten kanssa sai vähän painia. Mutta ihan kohtuullisesti nekin saa ruuvipenkkiä käyttämällä mestoilleen.
Sullahan oli ongelmia vetelyn kanssa? Oma rassi ei enää vetele mihinkään päin, kiihdytysvetely katosi noilla puslilla ja uraherkkyys hävisi, kun vaihdoin renkaat Noksun NRZi:hin. Olkapäät ovat reilusti pyöreämmät kuin edeltävissä Fuldissa, johtuneeko sitten siitä? Who cares, hyvä tuli :)