voivat toimia sellaisissakin tehtävissä kuin
PYÖVELI! Helluntalaisilla on kummia ajatuksia mutta Luther jo totesi että "uudellenkastajien
hullutukset jne" . Uimaaltaassa voi hukkua.
Sitten Israelin tukemisesta - ei ne tarvitse
rahaa ja kaikenlisäksi vihaavat kristittyjä.
Rajat kylläkin tunnustan Israelille.
PYÖVELI! Helluntalaisilla on kummia ajatuksia mutta Luther jo totesi että "uudellenkastajien
hullutukset jne" . Uimaaltaassa voi hukkua.
Sitten Israelin tukemisesta - ei ne tarvitse
rahaa ja kaikenlisäksi vihaavat kristittyjä.
Rajat kylläkin tunnustan Israelille.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Totta toinen puoli, kyllä sivaripalvelus on oltava vaihtoehtona.
Mutta tosiasiassa tuntuu vähän kolkolta, kun kuitenkin on toisten "pakko tehdä likainen armeijahomma", jotta toiset voi rauhan vallitessa valita sivarijutun. Siltä ainakin tuntuu. Mutta sama kuolema se hyökkääjältä tulisi, jos ei ehdi puolustautua. Huom! hyökkäysarmeijat erikseen?
Vaikka Herra pitää kyllä Israelin asiassa loppuun viennin ja tuo aikanaan todellisen Rauhan, Niin, jos israelilaiset laskisivat aseensa, sitä ei olisi.Mutta, jos palestiinalaiset laskisivat aseensa, tulisi rauha!
Vaikka, "joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu"!
Siellä kristitty(?) Bushkii "takertuit ko kimalaine hämähäki verkkoo Irakissakkii nii"?
Israelilaiset vihaavat kristittyjä? Eivät israelilaiset ole periaatteessa synnittömämpiä, vaan osa on ylpeää ja antikristus aikanaan Raamatun mukaan heitä huijaa rauhalla?
Mutta omaisuuskansaa kuuluu Siunata, ei sen mahdollisia syntejä, kuten ei muidenkaan!Herra Jeesus oli JUUTALAINEN!
Israelin monet hallintohenkilöt ja rabit ovat kiittäneet Israelia rakastavia kristittyjä sekä tunnustaneet heidän työnsä ja ystävyyden merkityksen muun maailman hyljeksiessä ISraelia ahdingossa(ks. esim www.icej.fi)