ADSL ja Palvelut

Omistan Soneran 1MB/512kt ADSL liittymän. Olin menossa tässä pari päivää sitten lukemaan keltaista pörssiä ja huomasin että eihän siellä palvelu valikossa ole ko. palvelua olenkaan ja eikä näkynyt Fonecta Finderiäkään.

Eikö nuo palvelut kuulu kyseiseen nopeusluokkaan?
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mä ainakin saan molemmat toimimaan, myös sama liittymä täällä.

Äänestä

Palvelut on saatanut "tipahtaa",ota yhteyttä tekniselle puolelle,ne tarkistaa tilanteen,ja jos tarvetta hoitaa homman kuntoon.0800-19101 ja valikot 2 2.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ffgh kirjoitti:

Omistan Soneran 1MB/512kt ADSL liittymän. Olin menossa tässä pari päivää sitten lukemaan keltaista pörssiä ja huomasin että eihän siellä palvelu valikossa ole ko. palvelua olenkaan ja eikä näkynyt Fonecta Finderiäkään.

Eikö nuo palvelut kuulu kyseiseen nopeusluokkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu