Osaisiko kukaan kertoa, mikä marjapensaisiin iski?
Istutin pensaat (punaiset Lentävä hollantilainen ja mustat Öjebyn) keväällä 2004 ja kasvoivat todella hienosti koko viimekesän. Sain silloin jopa satoakin jonkun verran.
Tänä kesänä lehdet muuttuivat kellertäviksi ja punaviinimarjapensaista osa lehdistä putosi kokonaan latvoista ja latvat kuivuivat.
Myös mustaviinimarjapensaiden lehdet kellastuivat. Satoa tuli vähän..
Vinimarjapensaiden tuho!?
Satoa odotellessa
1
436
Vastaukset
- jum
Epäilisin muurahaisia.. Ei muuta kun uudet taimet istutukseen ja paljon hyvää multaa, nyt niitä taimia meinaan saa halvalla kaupoista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 952006
- 571939
- 121586
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351