sos.demarit suomen mätä

SDP ja kommunistit ovat syyllisiä suomen
riistoverotukseen ja kansalaisten huonoon ostovoimaan ja köyhyyteen.
4259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja Te Arvoisat Kapitalistit haluaisitte antaa Suomen työläisille paremmat olot, kunhan saisitte itse päättää kaikesta!
Aivan varmasti uskomme Teitä ja Teidän teesejänne!
Joten, jakakaa vaan sitä hyvää ilman sosialismin mörköjänne, Olkaa Hyvät vaan!
Meidän takia Suomalaisten ostovoima, eli Teidän maksamat palkat ovat Euroopan alhaisimpia. Onhan se siten? Vasemmisto vastustaa Teitä pääästämästä suomalaisia köyhyydestä.

Äänestä
  • Suomessa maksetaan huonompia palkkoja siksi kuin ei enempää voi maksaa.Yksinkertaista. Perussyy siihen on Suomen liian laaja julkinen sektori sekä työntekijämäärältään että rahojensiirron(tulonsiirrot) osalta. Ei voi repiä enempää. Julkisen sektorin menot on mitoitettu n. 3 prossan talouskasvun perusteella, jos menee alle kuten tänä vuonna, pitää ottaa lainaa.Tämän realiteetin kanssa voi meuhkata vaikka millä puolueideologialla. Demarit ovat kuitenkin tähän tilanteeseen johtaneet oltuaan vallankahvassa kohta kolmekymmentäviisi vuotta ja siten pystyneet laatimaan lakeja ja siten ohjaamaan kehitystä.

    Äänestä

  • niin kirjoitti:

    Suomessa maksetaan huonompia palkkoja siksi kuin ei enempää voi maksaa.Yksinkertaista. Perussyy siihen on Suomen liian laaja julkinen sektori sekä työntekijämäärältään että rahojensiirron(tulonsiirrot) osalta. Ei voi repiä enempää. Julkisen sektorin menot on mitoitettu n. 3 prossan talouskasvun perusteella, jos menee alle kuten tänä vuonna, pitää ottaa lainaa.Tämän realiteetin kanssa voi meuhkata vaikka millä puolueideologialla. Demarit ovat kuitenkin tähän tilanteeseen johtaneet oltuaan vallankahvassa kohta kolmekymmentäviisi vuotta ja siten pystyneet laatimaan lakeja ja siten ohjaamaan kehitystä.

    demariklikin johtama verotuskäytäntö tuhoaa halun
    tehdä töitä. Hyvinvoinnin mahdollistaa aika pieni
    osa kansaa, verotuksen avulla kaikki pääsee siitä
    nauttimaan. Eli jos olet luuseri, äänestä SDP:tä!

    Lipponen sanoi viikonloppuna: vieläkään ei ole tehty
    tarpeeksi työväestön eteen. Eikö sille mikään riitä?

    Äänestä

  • joo... kirjoitti:

    demariklikin johtama verotuskäytäntö tuhoaa halun
    tehdä töitä. Hyvinvoinnin mahdollistaa aika pieni
    osa kansaa, verotuksen avulla kaikki pääsee siitä
    nauttimaan. Eli jos olet luuseri, äänestä SDP:tä!

    Lipponen sanoi viikonloppuna: vieläkään ei ole tehty
    tarpeeksi työväestön eteen. Eikö sille mikään riitä?

    Eli, valtionvarainministeri Herra S. Niinistö on ei-demari ja pidetään oikeistolaisena jopa kokoomuksessa. Sieltä verotukseen tahdit määrätään.
    Todella pieni osa pitää yllä hyvinvointia..
    Jopa ne sotaharjoitukset maksoivat 6 milj €!
    Olivat todella kilpailukykyä kohentavaa!
    Kirkkokin voisi luopua verottamasta yrityksiä.
    Eikös amerikkalainen jäsenmaksuperiaate olisi sopivampaa? Vaikkapa jumalanpalvelut maksullisiksi! Papit tulosvastuullisuuteen!
    Kyllä säästökohteita olisi muitakin, kun mainitsemasi.
    Veroilla ne niin monet hyvät asiat maksetaan.
    Varmasti kaikki muuttuu hyväski, kunhan porvarit lisäävät valtaansa. He ovat olleet melkein AINA enemmistönä Suomessa niin eduskunnassa kuin hallituksesakin.
    Siitä vaan johtamaan kansaa. Ja kyykyttämään köyhiä!
    Enpä ole vielä kuullut palkankorotusta tarjotun vapaaehtoisesti.
    Oletko itse?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kapitalisti kirjoitti:

SDP ja kommunistit ovat syyllisiä suomen
riistoverotukseen ja kansalaisten huonoon ostovoimaan ja köyhyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu