itseluottamus

kuinka saada itseluottamus takaisin hylätyn ajokokeen jälkeen? Hylkäys tapahtui aivan ajokokeen lopussa, tosin ihan asiallisesta syystä. Muu ajo meni moitteettomasti. Itseluottamus vaan katosi johonkin. Miten voitte sen jälkeen uskoa vielä taitoihinne kuskina? Tuleeko uusinnassa tunne "pakko päästä läpi"? pelkään tuota, koska jos ajattelen noin, tulee taatusti paniikki joka viimeksikin pilasi muuten niin hyvän suorituksen.
41009
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

osaat ainakin varoa sitä virhettä minkä vuoksi hylky tuli. Ja muutenhan meni hyvin :D Tuolla liikenteessä tapahtuu koko ajan pikkutöppäilyjä, jotka eivät johda kanssa-autoilijoiden mahdollista harmistumista vakavampiin seuraamuksiin. Varmasti pääset läpi, kun jaksat keskittyä!

Äänestä

Ite ryssin inssin 3 kertaa, ja silti sitte "jo" 4. kerta toi kortin. Olen siis elävä esimerkki siitä, että ei pidä masentua perseelleen menneestä inssistä. Ja nyt sujuu, vuoden kuluttua kortin saamisesta, jo ihan kivasti. Niin ja muuten, osasin jopa ottaa sen viimeisen inssin huumorilla: inssin häiskä kysy että ollaankos me jo tavattu? totesin pokkana että Eiköhän me olla. :D

Äänestä

Sain itse vasta neljännellä kerralla kortin. Ei parane masentua jos ei inssi mene heti läpi. Kortti tulee sitten seuraavalla tai sitä seuraavalla kerralla.Eikä ole maailman tärkein asia ollenkaan.
Paljon on myös tuurista kiinni kuinka nopeasti kortin saa.Jos jännittää kovasti ei välttämättä pysty parhaaseen suoritukseen ja asioita jää huomioimatta.
Kerroit että ajo meni muuten hyvin. Ei yhdestä virheestä kannata masentua. Kyllä se kortti sieltä tulee, luultavasti jo ensi kerralla!

Äänestä

Mul meni inssi toisella.......
ja tiesin että se menee...Kun jos ei jännitä liikaa ja keskittyy ajamiseen,niin kyllä se menee aivan varmasti!!!!!! Onnea inssiin!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäonnistunut kirjoitti:

kuinka saada itseluottamus takaisin hylätyn ajokokeen jälkeen? Hylkäys tapahtui aivan ajokokeen lopussa, tosin ihan asiallisesta syystä. Muu ajo meni moitteettomasti. Itseluottamus vaan katosi johonkin. Miten voitte sen jälkeen uskoa vielä taitoihinne kuskina? Tuleeko uusinnassa tunne "pakko päästä läpi"? pelkään tuota, koska jos ajattelen noin, tulee taatusti paniikki joka viimeksikin pilasi muuten niin hyvän suorituksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu