Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tiedän

No täälä on ollu monta teoriaa mistä kalun koon tietää.Jalan koosta ja käden koosta ja vaikka mistä.Kalun koko on kiinni tietenkin perintötekijöistä ja niilä joilla varhainen murrosikä on suuri ja joilla myöhäinen niinku mulla on pieni.PISTE.
31101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei koskaan ollut kunnollista murrosikää, esimerkiksi minulla ei koskaan ole ollut selkeää sellaista.
Vaikka merkkejä oli havaittavissa niin on äitikin kehunut kuinka tyyni olen murkkuikäni ollut kun sukulaisilla oltiin käyty varsin valtaisia taisteluja.
Juu ja ihan taviskulli löytyy täältä.

Äänestä

Hetkinen, tossahan voi olla jotain ideaa jopa... mulla meidän luokalta ekana murkkujutut ja kalu on, no, iso =)

Äänestä

Perintötekijöistä tietenkin riippuu, mutta ei murrosiän vaiheesta sitten yhtään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääliöt kirjoitti:

No täälä on ollu monta teoriaa mistä kalun koon tietää.Jalan koosta ja käden koosta ja vaikka mistä.Kalun koko on kiinni tietenkin perintötekijöistä ja niilä joilla varhainen murrosikä on suuri ja joilla myöhäinen niinku mulla on pieni.PISTE.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu