kummitytölle?
Lahjaideoita
2-vuotiaalle
63060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
MITENKÄS OLISI KAULAKORU????
Meillä lapselle isovanhemmat ostivat kehykset mihin sai painettua lapsen käden tai jalan kuvan. pakkauksessa oli mukana "laasti" mikä kehyksiin kovettuivat. Minusta oli hellyyttävä ja ihana lahja.
Olen ostanut kummilapsilleni seuraavia lahjoja, en mitään leluja koska haluan että lahja on arvokas ja joka jää säilymään eikä unohdu heti.Esim lelut ovat mielestäni huonoja lahjoja koska nykyään lapsilla on jo kaikki mahdolliset vempaimet eikä seuraavalla viikolla Tätin ostamaa legoa enää edes muista.Mutta tässä vinkkejä hieman arvokkaammista lahjoista:
-Hagmanin Muumi-aterimet (sekä kummipojalle että kummitytölle)
- Kummitytölle enkeli-kaulariipus
Seuraavaksi ajattelin ostaa Arabia Teema-muumisarjan,sopivan hahmon kummallekkin, sekä tytölle että pojalle.
voisi olla mukava tai leegoja,My little pony,kirja..
....lahjakortti urheilukauppaan! Ajatellen, että tulee talvi niin voi ostaa vaikka potkukelkan tai jotain muuta tarpeellista!
Tai kirja, josta pieni tykkää! Arvostan itse kirjoja ja niiden sisältöä enemmän kuin helyjä ja koruja. Kirjatkin ovat arvokkaita, sekä hinnaltaan että sisällön vuoksi! Koru on vain kaunis katsella, ja tuskin lapsi edes saa sitä käyttöönsä. Mitä tekee lahjalla jota ei voi kuin katsoa ettei se mene rikki?
Korut ja lusikat ovat mielestäni sitten hieman isomman kummilapsen lahja. Siis tarkoitan tällä esim. 5 vuotiaasta ylöspäin.
Itse olen kysellyt aina vanhemmilta onko jotain akuuttia tarvetta. Kirjoja ja vaatteita on tullut vietyä monena päivänä.
Itse olen ratkaissut ongelman keräämälle kummilapsilleni synttärilahoiksi ensimmäiset 6 vuotta hopealusikoita ja sitten seuraavat 6 vuotta hopeajälkiruokalusikoita. Myöhemmin kun menevät kihloihin tai naimisiin nii voi ostaa kakkulapion tai jotain muuta samaan sarjaan kuuluuvaa.
Yhteinen aika on myös hyvä lahja, eli 5-10 vuotias varmaan tykkää lähteä kummin kanssa vaikka teatteriin.