Härkä(N) ja Rapu(M)

onko kenelläkään kokemusta?
41024
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sanotaan, että tuo yhdistelmä on jotain elämää suurempaa! Rapumiehen herkkyys ja lämpö vetoaa härkänaisen turvallisuuden kaipuuseen ja erotiikassa näiden merkkien välillä on syvää yhteisymmärrystä ja loputonta, hellää intohimoa joka ei sammu vuosienkaan saatossa. Rapumiehen mielialan vaihtelut saattaa kyllä sekoittaa yksinkertaisen härän täysin.

Äänestä

Olen härkänainen ja seurustelin rapumiehen kanssa. Hän oli todella hellä ja ihana ja rakastan häntä aina ja ikuisesti edelleen.
Mutta valitettavasti hän oli samanlainen myös muille naisille, joten en voinut moista käytöstä sietää. Jonkinlainen ylpeys täytyy säilyttää sentään! Hän on
yrittänyt tulla takaisin elämääni, mutta en voi ainakaan vielä antaa anteeksi.
Mitä mieltä olette, kannattaako antaa anteeksi. Tapauksesta on aikaa jo 3 vuotta, mutta vielä hän on sydämeni ykkönen.

Äänestä

ja eronnut ravusta.

Meillä juttu ei toiminut, yhteisistä asioista ei keskusteltu ja se erotiikka ei ainakaan ollut tasavertaista intohimoista nyt puhumattakaan.
Kaikkeni yritin, mutta siitä nyt ei vaan tullut mitään.
Mielialan vaihtelut ovat kyllä suuria joskus ja iavan laidasta laitaan. Rauhallisena tyyppinä tietty eivät ne minua niin häirinneet kunnes tämä ex-rapuni ei osannut pitää niitä itsellään kun oltiin ns. yleisellä paikalla tai kun oli vieraita kylässä.
Rapujakin on varmasti kaikenlaisia ja tämä nyt sattui olemaan varmasti sieltä huonoimmasta päästä.
Tsemmpiä ja siitä vaan kokeilemaan.

Tosin varoituksen sana: alussa hän teki kaiken oikein ja oli huomaavainen ja sain ruusuja joka kk ja teki ruokaa ym. Kihlauksen jälkeen kaikki loppui kuin seinään, että sellasta.

Äänestä

olen rapunainen ja seurustelin härkämiehen kanssa. Elämäni parasta aikaa samalla kuin elämäni tylsintä aikaa. Ainutlaatuinen suhde, missä molemmat ymmärsi todellakin toista ja välitti toisesta tosissaan. Mutta siitä suhteesta, molempien mielestä, puuttui oli äkkipikaisuus,tempperamenttisuus tai mustasukkaisuus, joka olisi pitänyt suhteen jotenkin jännittävänä ja eloisampana. Olihan se ihana että joku oli sinua aina odottamassa mutta jälkeenpäin ajateltuna se oli tylsää. Kaikki mitä tunsin suhteessa oli positiivista. Ei riitoja. Kaikki tuntemus kulki sitä yhtä samaa rataa. Niin kävi lopulta seksin suhteenkin.

Se mitä olen horoskooppeja lukenut, sanotaan ravulle härän olevan viiden tähden kumppani. Ja että se ongelma tulee juuri siinä että molemmat tylsistyy hengiltä liian helpossa suhteessa. Piti kyllä ihan paikkansa minun kokemukseni mukaan. En siltikään väitä ettenkö voisi joskus vielä ottaa kumppanikseni härkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koolie kirjoitti:

onko kenelläkään kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu