Multimediakortti

Tälläinen tieto ja siihen pitäisi löytyä
ajuri.
Intel82801aa ac97 Audio Controll.
Jos tietoa latauspaikasta , tieto otetaan ilolla vastaan.
1340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli tuohan on emolevyyn integroidun äänipiirin ajurien kyselemisestä johtuvaa...
ja löysin 7 (seitsemän!) eri emolevyä jotka antavat tuon ilmoituksen mutta ovat muuten eri piireillä toteutettuja (muistin- ja väylänohjain- piirit). Eli tarkempaa tietoa emolevystä tarvis tai http://support.intel.com/support/chipsets/sb/CS-009245.htm
käy tutkimassa tuosta linkistä intellin omalla sivulla mistä löytyy ajuri juuri sinun koneeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oisko tietoo kirjoitti:

Tälläinen tieto ja siihen pitäisi löytyä
ajuri.
Intel82801aa ac97 Audio Controll.
Jos tietoa latauspaikasta , tieto otetaan ilolla vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu