Olisi muutama kysymys anaaliseksistä. :)
1)Pitääkö suoli huuhdella ennen anaaliseksiä?
2)Jos pitää, niin kuinka se tapahtuu?
3)Tuleeko käyttää kondoomia?
Kiitos jo etukäteen vastauksista!
1)Pitääkö suoli huuhdella ennen anaaliseksiä?
2)Jos pitää, niin kuinka se tapahtuu?
3)Tuleeko käyttää kondoomia?
Kiitos jo etukäteen vastauksista!
Vastaukset 5
Vanhimmat
mitä turhaa huuhtoo
sehän on käyttyä ruokaa pyllyssä
1) ei tarvii, jos olet tyhjentänyt sen luonnollisella tavalla ennen aktia. Ei sieltä mitään tule aktin aikana välttämättä, vaikka et tyhjentäisikään.
2) Pussiin vettä ja letkulla anaaliin. siten tulee kaikki pois. nimikin jo sanoo, että huuhtelu.
3) tuntemattoman kanssa kyllä ehdottomasti, koska paikat repeävät ja ollaan tekemisisssä toisen veren kanssa. Tutun kanssa en kyllä itse käytä, koska tuntuu paremmalle ilman ja on suht koht turvallista.
että eipä paikat mihinkään repeä jos liukkaudesta ja rentoudesta on huolehdittu. kertaakaan ei itsellä ole revennyt.
kuten jo edellinen vastasi, suolta ei tarvitse huuhdella, jos on jo päivällä käynyt normaalilla
asialla.
voidetta on aina hyvä käytää ja rasvaista sen
olisi myös oltava.
peppuseksissä ei normaalisti mikään repeä ja verta ei tule, mutta toki, jos äijä on oikeen suuresti varustettu, niin en suosittele !
olen itse huomannut, että kun ensin saa orgasmin tai pari, niin peppuseksi ei sen jälkeen kyllä enää satu pätkääkään ja voi olla naisellekin ihan kivaa !
kuitenkin....älä tee sitä kenenkään mieliksi vaan ja jos ei tunnu hyvältä, niin unohda koko homma !...tosin aina kannattaa pari kertaa koittaa, ennenkuin luovuttaa !
1. Suosittelen, ns. ulostusrefleksi ei tule niin usein (tunne työntää ulos), ja peppuseksi on hygienisempää, MUTTA huuhtelu jonkinverran heikentää suolen limakalvoja, joten reilusti liukkaria!
2. Apteekista suolihuuhtelupussi, ensin normaalilla tavalla suoli tyhjäksi (pytylle mars), sitten huuhtelupussi lämpimällä vedellä täyteen, ja letku pyllyyn, esim. kontallaan tai vasemmalla kyljellä. Sitten annetaan veden virrata sisään, ja pytylle kun alkaa tuntua täydeltä. Toistetaan muutamia kertoja (esim. 5minuutin väli on hyvä olla kertojen välissä), ja huomaat itsekkin, että joka kerta menee hieman lisää sisään, joka tarkoittaa että suolistosi puhdistuu, onhan uloste suolessa "tukkeena" vedelle, ja veden mukana sitä aina lähtee jonkin verran, joten vesi menee syvemmälle, ja puhdistaa siten lisää.
KUN puhdistukset on tehty, niin sellainen 15-30min ainakin taukoa, voit sitten esim. dildolla (ja REILUSTI liukkaria) kokeilla onko suoli puhdas.
3. Suosittelen kondomin käyttöä, hygienisempää molemmille.