Oinasnaisen ulkonäkö

,,,,,,,,

Oinaan ulkonäkö. Olen huomannut että monilla oinasnaisilla on hyvin voimakkaat kulmat (kulmakarvat) ja pitkänomainen leuka. Myös sirous/luisevuus taitaa olla tyypillistä. Myös itselläni. Esimerkkejä löytyy myös julkkisoinaista, esim. Celine Dion, Sarah Jessica Parker, Kate Hudson...
Oletteko huomanneet samaa? Miltä sinä oinasnainen näytät kasvoista?

16

9036

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mimmu

      Mulla on tummat kaarevat kulmakarvat, siro leuka(ei onneksi pitkänomainen)ja nöpönenä. Vartalolta olenkin hoikka ja siro rakenteinen.

    • Pirtamo

      Tavallan joo. Tunnen kyllä pari tyttöä jotka on kyllä molemmat selkeitä oinaita mutta johon kuvaus ei oikien sovi. Toinen on syntynyt japanissa ja toinen nigeriassa, joten mites ne....

    • oinas tyttö

      ei sovi olen siro kasvoista ja vartalolta ja vaalea blondi

    • Shosanna79

      Ulkonäköä ei voine yleistää horoskooppimerkeissä.

      Luonteenpiirteet sen sijaan näkyvät kasvojenpiirteissä, esim voimakkaat kaartuvat kulmakarvat ja ulottuva leuka kuvastavat jämeryyttä ja eteenpäinpyrkivää vahvaa luonnetta (joita voisi perus-oinaalla kuvitella olevan).

      Itse olen pienikokoinen, muodokas tumma tyttönen jolla vahvat kulmakarvat ja pieni nenä.. leuka on jäänyt melko pieneksi
      (olenkin oinas-vuohi :))

    • ulkonäkö on peritty ominaisuus

      ..eikä sillä ole mitään tekoa sen kanssa mikä on horoskoopiltaan..

    • sarjoista esimerkin ominais...

      Tyypillisiä Amerikkalaisia nais esiintyjiä luttelemasi.Kuulunee valinta kriteereihin rapakon takana.

      • Nimetön

        Yhdyn kirjoittajaan olen nimittäin juuri tyypillisen oinaan näköinen,tuuheat tummat kulmat ja vartaloltani juuri sellainen kuin oinaasta kerrotaan.Totta se vaan on.


      • Lisa_hki
        Nimetön kirjoitti:

        Yhdyn kirjoittajaan olen nimittäin juuri tyypillisen oinaan näköinen,tuuheat tummat kulmat ja vartaloltani juuri sellainen kuin oinaasta kerrotaan.Totta se vaan on.

        Itseäni on verrattu Sarah Jessica Parkeriin. Vastaan kirjoittajan tuntomerkkejä. Ihme kyllä. Mutta tiedän oinaan joka ei vastaa kyseisiä tuntomerkkejä. Joten uskon koko homman olevan varsin sattumanvaraista.


    • oinastyttönen

      Itse en sovi kyllä edellä mainuttuun kuvaukseen. Luonteeltani olen aika perusoinas, mutta ainakaan ulkoisilta piirteiltäni en. Olen pieni ja voimakas vartaloinen, pieni leuka, ohuet hennot kulmakarvat, mutta sen sijaan hiukset ovat tuuheat ja vahvat kuin leijonan harja. :)

    • oikku

      olen rungoltani siro, enkä edes liho vaikka söisin mitä!on myös tummat kulmat ja siro leuka

    • Nimetön

      olen vaalea, joten vaaleat ja ohuet on kulmatkin!
      vartaloltani olen pitka, hoikka ja siro, joten kuvaus ei kay yksiin.
      pieni nena, mutta vahva leuka, kulmikkaat kasvot;
      yksi oinas ystavani on samaa maata.
      mahtaako horoskooppi maaritella fyysisen puolen?

    • Mimmu

      Kävellessään he astuvat jämäkästi kantapää edellä, niin että voisi melkein odottaa jalkakäytävän iskevän tulta. Heidän käyntinsä on nopeaa ja määrätietoista. =D

      Pitääkö paikkaansa?

      • TuliVuohiOinas

        Joo,kyllä. Ja askellus lähtee jalan "juuresta" asti,ikävä kyllä siinä joutuu takapuoli aika röykytykseen.
        Ja siitähän saa kuulla, mutta mitäs teet kun vauhtia ei KYKENE hiljentään :-D :-D


      • oinainen
        TuliVuohiOinas kirjoitti:

        Joo,kyllä. Ja askellus lähtee jalan "juuresta" asti,ikävä kyllä siinä joutuu takapuoli aika röykytykseen.
        Ja siitähän saa kuulla, mutta mitäs teet kun vauhtia ei KYKENE hiljentään :-D :-D

        Minulla on erittäin vahvat kulmakarvat. Ja puoli kuukautta sitten yritin niitä silottaa ja sitä kadun, sillä eihän siitä mitään tullut - oinaan kulmakarvat ovat jämerät, sen minä sanon.

        Toisaalta, itselläni on liian pieni leuka ja hammasongelmia, purentavikaa ja yksi terävä hammas ylärivissä. Että sillälailla. Että kaikkeen ei voi sanoa kyllä. Olen myös pyöreähkö (166cm/58kg) ja tällä tapaa. Eli en ole mikään siro.

        Onko muilla oinailla erityisen isoja hartioita? Olen harteikkain koulussamme.


      • Oinastyttö
        oinainen kirjoitti:

        Minulla on erittäin vahvat kulmakarvat. Ja puoli kuukautta sitten yritin niitä silottaa ja sitä kadun, sillä eihän siitä mitään tullut - oinaan kulmakarvat ovat jämerät, sen minä sanon.

        Toisaalta, itselläni on liian pieni leuka ja hammasongelmia, purentavikaa ja yksi terävä hammas ylärivissä. Että sillälailla. Että kaikkeen ei voi sanoa kyllä. Olen myös pyöreähkö (166cm/58kg) ja tällä tapaa. Eli en ole mikään siro.

        Onko muilla oinailla erityisen isoja hartioita? Olen harteikkain koulussamme.

        Anteenksi että puutun epäolennaiseen, mutta sanot olevasi pyöreähkö noilla mitoilla. Itse painan samanverran kuin sinä, mutta olen 6 senttiä lyhyempi. En pidä itseäni edes pyörehkönä, mutta en tietenkään ole mikään sirokaan. Voi olla myös vaikutusta, että itselläni on paljon lihasmassaa, joka voi vaikuttaa asiaan. Älähän käytä itsestäsi pyöreähkö ilmausta, jooko. Särähti vähän silmään. Anteeksi vielä kerran vähän aiheen vierestä vedetty kommenttini.


    • Anonyymi

      Ei välttämättä olekauhan kivaa haukkua punasta sitä paitsi minun horoskooppini on oinas 😭😒

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      496
      8648
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      127
      5940
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      307
      4965
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      59
      4667
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      74
      4216
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      164
      3982
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3818
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1768
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1312
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      909
    Aihe