Mahista olla raskaana?

heippa teille, mulla on niin että menossa kp 29/31. Mitään muita oireita ei oo, mutta vasempaa munasarjaa pistää ja tavallaan kivistää aina ajoittain, ei siis jatkuvasti.. onko teillä kellään kokemusta vastaavasta ennen plussausta? :)
..vai taasko ne menkat vaan tekevat tuloaan...
kiitos jos vastaatte!
3518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla ei kokemusta, mutta hieman sama tilanne. Eli menkat myöhässä n. 6 päivää. Pari viikkoa ollut vihlontaa vasemmalla alavatsassa. Juuri ennen kun menkkojen oli tarkoitus tulla, mulla oli älytön vatsa kipu :( En oo tehny testiä vielä. Kuinka sulla?

Äänestä
  • hei en ole tehnyt testiä vielä mutta mulla tuli hieman verensekaista valkovuotoa eilen joten uskon etta taas ne menkat sielta tekee tuloaan, ikävä kylla :( kivistys on kyllä loppunut kokonaan eika mitään menkka tms kipuja..
    miten sulla?

    Äänestä

  • alkper. kirjoitti:

    hei en ole tehnyt testiä vielä mutta mulla tuli hieman verensekaista valkovuotoa eilen joten uskon etta taas ne menkat sielta tekee tuloaan, ikävä kylla :( kivistys on kyllä loppunut kokonaan eika mitään menkka tms kipuja..
    miten sulla?

    Mulla ei oo menkkoja alkanu, eikä oo oireitakaan siihen suuntaan että alkais.. En uskalla tehdä testiä, kun pelkään että se on negatiivinen ja mulla on jokin muu syy miksi menkat ei tuu =( Sillon tällön nipistelee, muita oireita ei ole, paitsi päänsärkyä tänään, mut en tiä mistä johtuvaa se sitten lienee... Odotellaan, eiköhän mullakin ne menkat ala.. Viimeks oli menkat siis 12.7.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Munasarjaa "pistää... kirjoitti:

heippa teille, mulla on niin että menossa kp 29/31. Mitään muita oireita ei oo, mutta vasempaa munasarjaa pistää ja tavallaan kivistää aina ajoittain, ei siis jatkuvasti.. onko teillä kellään kokemusta vastaavasta ennen plussausta? :)
..vai taasko ne menkat vaan tekevat tuloaan...
kiitos jos vastaatte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu