kohtalotovereita

Onko muilla sellaista fiilistä, että kunhan vain minulla olisi tyttö/poikakaveri, niin kaikki olisi paremmin.. Minusta tuntuu siltä, että poikakaveri tekisi elämästäni taas ihanaa.. eihän se niin mene..kai.
6973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..ett välillä ajattelen noin. Kaveritkin on huomauttaneet että kun mulla on suhdeasiat kunnossa, oon kun aurinko. Muuten taidan vähän liian usein murjottaa. Eli ainakin mulla tämä pitää paikkansa, mutta en silti ole valmis seurustelemaan vain seurustelun vuoksi. Ja koska tällä hetkellä hyvää tyyppiä ei "ole tarjolla", olen siis murjottava sinkku :)

Äänestä
  • Samoin. Jos ei oo ketään joka/josta välittää niin oon kun perseeseen ammuttu karhu (eli muutaman kuukauden elämästä en ole ollu tämmönen). Tuntuu jotenkin ettei ole mitään päämäärää elämällä.

    Äänestä

tuntuu olevan juuri niin...Nyt on pientä "taukoa"elämäni miehen kanssa ja elämä tuntuu todellakin olevan paljon tylsempää ilman häntä...
nim.sinkkuus on ihan pe.seestä=)

Äänestä

Mulla on sama tilanne, että olen onnellinen silloin kun seurustelen, mutta sinkkuna ollessa murjotan ja suren usein. Nyt on suhde ja tämän onnellisempi en ole koskaan ennemmin ollut. Se vaan on totta, että rakkaus on niin ihanaa! :) Se tekee usein hyvälle tuulelle.

Äänestä

..siinä on se, että miten se elämä menee, välillä lujaa ja välillä hidastellen, niin sen voi jakaa kuitenkin toisen kanssa. Hyvät ja huonotkin asiat. Ei niin, että ne tulisivat toisen myötä. Ja siinä voi sitten itsekin jakaa toisen asioita. Ei toinen tee elämästä parempaa tai huonompaa, vaan se ihanuus on se, että sen voi jakaa.

Äänestä
  • Mä itse maksaisin aika paljon jos saisin edes kuukauden olla sinkku ja mennä niinkun huvittaa. Nauti elämästä, eihän miehet oo kaikki!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


******* kirjoitti:

Onko muilla sellaista fiilistä, että kunhan vain minulla olisi tyttö/poikakaveri, niin kaikki olisi paremmin.. Minusta tuntuu siltä, että poikakaveri tekisi elämästäni taas ihanaa.. eihän se niin mene..kai.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu