Avoimen oikis-kurssit?

Eli onko ihan noi peruskurssitkin tarkoitettu jo sisäänpäässeille/voiko matti meikäläinen ylioppilaskin olla ihan tasaväkisesti luennoilla mukana ilman että 99% luennoista on ihan hepreaa?
1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Avoin yliopisto on NIMENOMAAN tarkoitettu ihmisille, jotka eivät jo ole yliopistossa opiskelijoina. Itse olen joskus vuonna yksi ja kaksi kaudella ennen oikikseen pääsemistäni opiskellut avoimessa, ihan siellä normaalilla järjellä pärjää. Mukaan vain!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tikotikoL kirjoitti:

Eli onko ihan noi peruskurssitkin tarkoitettu jo sisäänpäässeille/voiko matti meikäläinen ylioppilaskin olla ihan tasaväkisesti luennoilla mukana ilman että 99% luennoista on ihan hepreaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu