Alkaa kyllä v-tamaan tämä nykymeno isänmaassamme. Jotain tosiaan tarttis tehrä. Muttä missä vaihtoehdot? Tässä varmaan pitää harkita pian jos sitten Siitoisen porukkaan lähtisi mukaan jos muukaan ei auta. =)
Jottain tarttis tehrä
Terho
281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yksi tuttuni kertoi olleensa nuornamiesnä Naantalissa ryypiskelemässä ( kuten nuoret nyt joskus tekevät ) siellä Naantalin metsäisillä seuduilla. Niin kukas muu oli heitä sinne tullut morjestamaan kuin Siitoimen Pekka ja ruskeapaidat. Yrittivät värvätä näitä teinipoikia kovalla argumentaatiolla mukaansa tetsaamaan. Pojat olivat pysyneet kaljansa parissa ja tyhjiin oli rauennut se värväysyritys.
Oletko muuten nähnyt Siitoimen kotisivun? :) Aika hauska.. tyyliin tahatonta komiikkaa.. ;)
Tai toisaalta mistä sitäkin tietää? Joskus on mieleen tullut, että se mies ei ole vakavissaan, kunhan vedättää tosikoita.
Äärioikeisto hallitukseen Suomessa niin talous kasvaa,rikollisuus vähenee ja Suomalaisten viihtyisyys kasvaa maassa jonka puolesta isämme ovat kynsiin ja hampain taistelleet!!!