Laukean yleensä aina omasta mielestäni liian äkkiä ja se orgasmi lähtee tulemaan, niin äkkiä etten kertakaikkiaan voi lopettaa klitoriksen hinkkausta. Onko tähän jotain "puristus" tekniikkaa miten voi esttää orgasmin tulemista (pitkittämistä)ja silti saada vielä kunnon orgasmin? Yleensä siinä käy niin, että jos lopetan hinkkauksen orgasmi tulee kuitenkin "laimeana" ja klitoris on sen jälkeen, niin hellä ettei tee mieli hingata sitä, niin kauaa että saisi uudestaan. Suihkun kanssa ei ole tätä ongelmaa kuin hetki ja taas voi "vetäistä "uudestaan.
Juuri ennen orgasmia se tunne on, niin ihana että olisi kiva nautiskella siitä pitempään!
Juuri ennen orgasmia se tunne on, niin ihana että olisi kiva nautiskella siitä pitempään!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Opettelin tota tekniikkaa nuorena niin, että yritin kaikin konstein välttää saamasta siemensyöksyä. Liikettä pitää kuitenkin hidastaa ajoissa ja siihen esiorgastiseen tunteeseen jää roikkumaan, välillä ehkä vain minuutin mutta pisimmillään puolenkin tuntia. Se on mahtava tunne, jonka voittaa vain laukeaminen, mutta se menee niin äkkiä ohi, että sitä on melkeinpä pettynyt, jos se lipsahtaa liian aikaisin. Tästä tuntemuksen kontrollista on hyötyä vielä nykyäänkin. Naiseni tykkää siitä, että kestän riittävän pitkään ja voin tulla melko pian sen jälkeen kun annan itselleni luvan siihen.
Jos ajatellaan asian henkistä puolta, keskittymistä tunteeseen ja aistien varaan heittäytymistä, homma toimii sulla ihan samoin. Älä keskity siihen mitä sun sormesi on tekemässä vaan keskity nauttimaan ja lähde kellumaan kuin ajopuu aistien virtaan. Sun pitää oppia säätämään sormiesi räpellysvoimaa tai nopeutta ihan automaattisesti ilman, että tietoisesti kiinnität siihen juurikaan huomiota.
Kokeilepa seuraavaa. Tee sitä sen verran pitkään, että alkaa tuntua hyvältä ja sitten lopetat hyvissä ajoin ennen kuin tulet. Sitten jatkat vartin päästä (tai ehkä löydät itsellesi sopivamman ajan) ja lopetat taas. Tee sitä hyvin hellästi ja varovasti niin, ettet puuduta itseäsi. Kun olet tehnyt sitä 4-5 kertaa, analysoi tuntemuksesi. Tuntuiko viimeisellä kerralla, että olit jo lähempänä orgasmia ja tuntuiko jälkihehku pitemmältä? Jatkat nyt seuraavasti. Säädät nyt hieronnan kestoaikaa siten, että osut lähemmäksi orgasmihetkeä. Tee näitä harjoituksia silloin tällöin kun sulla on siihen riittävästi aikaa. Toivon että näin osut joku kerta sellaiseen esiorgastiseen laaksoon, jossa voit roikkua pitempään ilman että sulta tulee heti. Näin pidennät orgasmin kestoa ja voimaa.
Monilla naisilla on vaikeuksia saavuttaa orgasmi. Tilaisuuden tarjoutuessa he "pilaavat" orgasmin ottamalla sen kiireesti vastaan. No, tää ei tietysti ole välttämättä mikään ongelma naiselle, jos hän voi saada sen taas nopeasti uudestaan kun taas miehen kohdalla ennenaikainen laaki on aina riesa. Homman pointti on siinä, että kun nainen oppii tarrautumaan tuohon esiorgastiseen hetkeen niin hän oppii helpommin myös tavan ylipäätään saada orgasmi, koska keho ja aivot hakeutuvat tuohon mieluisaan olotilaan melkeinpä automaattisesti. Paradoksi on siinä, että saadakseen orgasmin, naisenkin pitää osata siirtää orgasmia. Mutta tää on niin yksilöllistä, että tätä juttua ei voi soveltaa kaikille.