Eli siis kuskinpuoleinen sähköikkuna lopetti toimintansa, toimi jo vähän aikaa huonosti ja nyt lopetti toimintansa lopullisesti olisiko kysessä moottorin käyttöiän loppuminen vai mikä mahtaa olla syynä? Paljonko maksaa uusi moottori ja onko vaikea vaihtaa? Kiitoksia taas jos jollain kokemuksia tälläisestä hommasta rakkaiden alfojen parissa.
Sähköikkuna lopetti toimintansa
33
2425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moikka
Sitten vain ovi varovasti purkaen ja puhdistus. Tarkista ettei vaijerikela ole jumissa. Voipi tietenkin olla myös tuo alfojen hiipivä kosketushäiriö. Oven purku ei ole erityisen vaikea, alin vaijeripyörän pultti voi olla jumissa ovipellissä ja osat saa irti kun ikkuna on tietyssä asennossa.
TimoJ
Tarkista ensin katkaisijan johtojen kiinnitys ja liitinten hapettuminen ja toiseksi katkaisija on melko kuluvaa tavaraa.