Onkos kellään tietoa tartteeko peräkärryssä olla aisalukko että vakuutus korvaisi varkauden?
Eivät nimittäin asiaa mainostaneet vakuutusta myydessään.
Peräkärryn vakuutus
3
6324
Vastaukset
- että
heinäkussa postilaatikosta tulleessa IF:n vakuutusehdoissa olisi ollut mainita peräkärryn lukitsemisesta. En minäkään sitä ennen tiennyt.
Oman mielenterveyden takia laitoin lukon kärryyn jo kaksi vuotta sitten. Ei tarvitse noutaa kärräy mistään tien poskesta 1500 kilon hiekkakuorman kera ja rikkinäisin renkain. - kysynVAAN
Olisi kiva tietää mitä aisalukko auttaa,
narunpätkällä tai sopiva ketju/vaijerilenkki mukaan vaan ja kärryn hakuun.
Minulla on jousien kautta ja vanteen reiästä kaksi 5000 kg, siis 5 tonnin nostoketjua ja kymmenkunta lukkoa.
Lukoissa tosin vain kasi eri avainta.
En kyllä varastamista suosittele, eräskin naapuri soitti ja antoivat rauhassa purkaa ensin kärryn ja "sitten vasta löysivät" varkaan.
Tulivat kalliit kärryt.
Kyllä myös merkkikärryjen osia tunnetaan katsastuksessa, on siinäkin vaiheessa kiinni joutunut.
Aina ei kuitenkaan tiedetä kenen kärryistä osat ovat.- Asia Mies
Kyllä kärryn saa vietyä oli siinä aisalukko tai vaikka mitä ketjut vaikka olis seinässä kiinni.Autotrileli mukaan jossa on hyvä vinssi,niin ja käsityökalut ketjulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?901757- 851242
- 1101123
- 71954
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 47741
- 36732
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47681- 33663