Savonlinnan menomestat

Onko Savonlinnassa hyviä menopaikkoja/ravintoloita "aikuisille".
Live musa kiinnostaisi erityisesti.
Siis tänään lauantaina 20.8.05.
Eikä mitään humppaa.
1990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"kälyinen" Seurahuone, jossa käy täysi-ikäistä väkeä. "Kävijäkunta sekalaista seurakuntaa." Kierrä kaukaa, jos et tykkää jonkin puolalaisen trio-pumpun "musiikista".
live Rock-musiikkia joskus Juanitassa ( Possentornit ) . Kävijäkunta 18 vee -> 30 vee.
Jos etsit laadukasta vanhemman väen suosimaa tanssipaikkaa, sellaista ei Savonlinnassa ole. Vain nuorille tarkoitettuja olutkuppiloita tai luokattomia räkälä-tyyppisiä olutjakamoita kantapeikoille.
Ravintola Huvila ( Savonniemessä ) Oma olut-panimo ja ravintola, kesällä oli joitain ulkoilmakeikkoja mm. Jean S. -poppoo.
Nyt syksymmällä lienee "hiljaisempaa".

Jatka matkaasi vain Savonlinnan ohi...
Poikkea ensi kesänä oopperajuhlien aikaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


veneturisti kirjoitti:

Onko Savonlinnassa hyviä menopaikkoja/ravintoloita "aikuisille".
Live musa kiinnostaisi erityisesti.
Siis tänään lauantaina 20.8.05.
Eikä mitään humppaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu