miksei

mun 98SE avaa kun yhden ikkunan kerrallaan? Eli esim. internet-selaimia en saa useita kerrallaan auki vaan kun avaan uuden selaimen niin se aukeaa siihen yhteen ja samaan auki olevaan. Haittaa paljon kun ei voi hyppiä sivustolta toiselle. Mistähän asetuksista kiikastaa?
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä on naurettavaa, Lähes kaikki pikku sanat ja kirjainyhdistelmät on rekisteröity!

Siis hanki selain, joka pystyy näyttämään välilehtiä. Välilehdet on parempi vaihtoehto kuin ikkunat.
Esim. Mozilla tai Opera.
Osaa noi kyllä erillisä ikkunoitakin käyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piitter kirjoitti:

mun 98SE avaa kun yhden ikkunan kerrallaan? Eli esim. internet-selaimia en saa useita kerrallaan auki vaan kun avaan uuden selaimen niin se aukeaa siihen yhteen ja samaan auki olevaan. Haittaa paljon kun ei voi hyppiä sivustolta toiselle. Mistähän asetuksista kiikastaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu