Tämä on avaus keskusteluun asiasta ja liittyy väitteeseen http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=500000000000011&posting=22000000010189284
Kaikki lakityöskentely ja niiden lakiargumentit on esillä EU:n sivuilla, kerrohan osoite mistä löytyy se lakiehdotus missä SNC ajaa EU:sa aloitteen lopettaa kuntien järjestyssäännöt?
Kaikki lakityöskentely ja niiden lakiargumentit on esillä EU:n sivuilla, kerrohan osoite mistä löytyy se lakiehdotus missä SNC ajaa EU:sa aloitteen lopettaa kuntien järjestyssäännöt?
Vastaukset 20
Vanhimmat
Miksi pidät vihaa yllä loputtomiin. Olet hävinnyt sodan ja sillä siisti.
tapasi mukaan, en ole Ripa nimimerkki. ;)
Mistä löydät väittämäsi viestin, että SNC väittää ajaneensa EU:ssa ko. asian?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&con ference=500000000000011&posting=22000000010189284
SNC ei ole väittänyt mitään sellaista.
Tämä on taas esimerkki siitä, että joku haluaa pilata rekisteröityneiden yhdistysten maineen väittämällä niiden tehneen sellaisia asioita, joihin ne eivät ole osallistuneet millään tavalla. Selkeästi katkeroituneen henkilön hommia.
vaadin vain rehellisiä väitteitä. Huuhaata tämä keskustelu on ollut ja tulee olemaan niin kauan kun snc bulvaanit ja muut hörhöt sekoilee. ;)
Lisää kysymyksessä http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=500000000000011&posting=22000000010175792
niin mitäs se nyt taasen olikaan mitä snc bulvaanit täällä ajaa ja edistää naturismia?
- Eikä sitten ole sidoksia pksn:n, vaan ainoastaan puolustan seksi-nudistikeskustelufoorumia yhdistyssekoilulta.
Ainakin tunnut olevan helvetin tyhmä. Ehkä sitäkautta saattaisi löytyä sidonnaisuuksiakin. Ehkä sama luokka kansakoulussa tjms.
olemattomia, niin kun "mitäs se nyt taasen olikaan mitä snc bulvaanit täällä ajaa ja edistää naturismia?" Kun niitä ei ole, mistä niitä linkkiä tähän hätään löytyykään. Sekoilijat sekoilee ja muut ajaa seksi-nudismia eteenpäin.
- Eikä vieläkään ole sidoksia pksn:n, vaan ainoastaan puolustan seksi-nudistikeskustelufoorumia yhdistyssekoilulta.
Kirjoitusvirheistä taas jouduit kiinni? Vastaat tietenkin, en ole Ripa. Ajattele todella asiaa ja pyydä vaikka apua joltain.
- Eikä vieläkään ole sidoksia pksn:n, vaan ainoastaan puolustan seksi-nudistikeskustelufoorumia yhdistyssekoilulta.
Seksi on seksiä ja se siitä!
Älä sanele hänelle mitä pitää kirjoittaa, sillä lauserakenteesikin paljastaa sinut ja luokkakaverisi. Kerro asiasi ja anna hänen itsenäisesti muotoilla kirjoitus, vaikka pidätkin itseäsi senkin alan nerona. Nyt jää jäljelle enää asiasisältö, joka paljastaa sinut, mutta olet paljon lähempänä.
- Eikä vieläkään ole sidoksia pksn:n, vaan ainoastaan puolustan seksi-nudistikeskustelufoorumia yhdistyssekoilulta.
Seksi on seksiä ja se siitä!
Lukemaan. Sinähän sekoat persoonallisuuksissasi. Nyttenkin vastaat ripalle osoitettuihin viesteihin varmaan ihan vaistonvaraisesti kun et vaivaudu tai osaa lukea koko viestin varsinaista sisältöä sinua koskien.
viestistäni vastauspyynnön sähköpostiini, vastaan kun se on munviestistä, helvetin pösilö.
Jos olet lähettänyt viestin, niin siihen ei voi kommentoida ilman sinun typerää vastaustasi. Älä sitte kirjoittele tänne, jos kaikki on sinun ja vastaajan välistä keskustelua.
"Täytä kenttään sähköpostiosoitteesi, jos haluat ilmoituksen, kun viestiisi vastataan. Osoitetta ei käytetä muihin tarkoituksiin." minä käytän. Enkä tosiaankaan halua mitään sun (ripa) sekoiluja omaan sähköpostiini vastauspyyntönäkään, tuliko selväksi pösilö?
Mitä sinulle on vastattu? Tuntuu typeryksen touhulta!
kirjoitit viestin
”Vinkki Ripalle
Kirjoittanut: Hanki avustaja 24.8.2005 klo 20.30 ”
mun viestistä, siitä tietenkin tulee minulle sähköpostiin ilmoitus eikä ripalle.
Siihen vastasin
”kirjoita sille sen
Kirjoittanut: omasta viestistä! 24.8.2005 klo 21.07
- Eikä vieläkään ole sidoksia pksn:n, vaan ainoastaan puolustan seksi-nudistikeskustelufoorumia yhdistyssekoilulta.
Seksi on seksiä ja se siitä!"
Hae jatkossa viesti minkä kirjoittaa ko. kirjoittaja jolle esität asiasi. Kaikenmoisia pösilöitä sitä täälläkin koittaa asiaa esittää! ;)
Sentään kaikki EU-työskentely löydy netistä. Hommathan hoidetaan alkuun pitkälti lounailla ja yms. kahdenkeskisissä neuvotteluissa. Ymmärtääkseni SNC vaikutti vahvasti taustalla jotta lait saavat tarvittavan kannatuksen. PKSN on vaan kateellinen, kun ei ole itse pystynyt vastaavaan.
löytyy myöskin tietoa EU-sivuilta.
Kumma kun snc ei kerro sitä myös virallisilla sivuillaan, tästä on kyllä hatunnoston paikka snc:le, kerrankin se on tehnyt jotain.
EU-lakiehdotus muutti kaikkien jäsenmaiden käytännön samaksi koko EU-alueella.
- Eikä ole liitoksia pksn:n!