Näin tytön muotimessuilla katselemassa kun kilpasiskot tekivät hommia lavalla.
Onko kenelläkään tietoa miksi Sinin mallin hommat eivät onnistuneet? Johtuiko hänen luonteestaan?
Onko kenelläkään tietoa miksi Sinin mallin hommat eivät onnistuneet? Johtuiko hänen luonteestaan?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Se nyt on itsestään selvää ettei kukaan järkevä ihminen ota töihin keskenkasvuista murkkua koska aikuisia ammattitaitoisia mallejakin on tarjolla.
Sini on ihan hyvän näköinen mutta maailman hankalin luonne, tuskin kukaan vapaaehtoisesti hänen kanssaan työskentee ja varsinkin jos siitä vielä pitäisi maksaa.
ole aina etusijalla, itse en maksaisi tuollaiselle ihmiselle penniäkään. Ohittakoot ensin murkkuikänsä ja yrittäkööt uudelleen kun on järki päässä.
Sini on kyllä Paparazzin listoilla ja tehnyt ´mm.lehtikuvauksia!
Sini on Paparazzin listoilla niinkuin moni muukin ohjelman tytöistä, muutama siellä tekee töitä mutta Sini, Jaana ja Sarita taitavat vielä odotella omia juttujaan.
Ja on Sini tehnyt tasan kaksi lehtijuttua joten ei varmasti lyö leiville ja sen vuoksi palasi sitten maitojunalla kotiin.
ei maitojunalla, vaan fiksu tyttö käy koulunsa ensin loppuun...
No minkä takia se sitten malliksi yritti ja muutti vielä Helsinkiin sen takia asumaankin?
Taidan olla vähän tyhmä kun en ymmärrä jujua.
Miksei sitä voisi kokeilla kaikenlaista vaikka huvin vuoksi? Sinäkin voit kokeilla vaikka kansantanhuja ja sukurutsausta
Paparazin huippumalli. Töitä ei heti alussa ole hirveästi ja keikkapalkkiot huimia. pari keikkaa vuodessa varmasti noin lahjakkaalla tytöllä riittää jo hyvin elantoon !
Eihän se mikään malli ole joka ei alalta töitä edes saa, varsinainen huippumalli:)))
Eikä kaikista ole kyseiseen ammattiin koska se todellisuudessa on yllättävän vaativaa.
Parempi Sinillekkin että opiskelee ja saa ammatin sitä kautta ja jättää mallin työt muille.
se on vielä niin nuori että on aikaa kasvaa ja kehittyä ja alkaa mallinhommiin vaikka vasta parin vuoden kuluttua. on eri asia potkaista homma liikkeelle stadilaisella kuin oulaisella. katelliset höpinät sikseen ja antaa ajan kulua, tyttöhän on vasta 17-v. herjataan aikuisempia julkkuja, ne kestää sen paremmin.
Ihmiset täällä palstoilla mieluummin puhuu pahaa kuin hyvää, sehän on nähty.
En usko että kukaan haukutuista sitä kestää sen paremmin kyllä jokaiseen sattuu.
Olen ihan samaa mieltä siitä, että Sinillä on vielä aikaa tehdä vaikka mitä.
Kyse on siitä että Sinillä on itsellään niin kovin suuret luulot itsestään ja hän ei ymmärrä etteivät kaikki ole häneen ihastuneita.
Minä en ainakaan haluaisi tehdä töitä hänen kanssaan, anteeks vaan.
miten teini-ikäisellä tytöllä voi vielä olla mitään luuloja itsestään? kylläpä herättää vihaa vaikka tuskin on sinulle mitään pahaa tehnyt. olen varma että on vain ujo ja syrjäänvetäytyvä pohjoisen hiljainen tyttö joka tarvitsee aikaa kasvaa ja kehittyä. ohjelmaan pääsy ja sitä seurannut julkisuus tuli varmaan liian nopeaan ja tyttö meni vähän hämilleen. miten mahtais itselles käydä?
Minä näin tänään iltapäivällä Sinin, Mariannen ja Hakalan Maritan keskustassa kahvittelemassa.