kerran käynyt mekaanisessa ihonpuhdistuksessa ja 40€ meni kankkulan kaivoon...miten on ultraääni´puhdistus?kokemuksia?
ihonpuhdistukset
puuhapete
5791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihonpuhdistuksessa olisi käytävä säännöllisesti jotta siitä tulisi mitään tuloksia...kävin ultraäänipuhdistuksessa ja kosmetologi sanoi että 3 kertaa kun käyt niin helpottaisi varmaankin.riippuu tietenkin aknesta.
käytännössähän mekaanisessa puhdistuksessa kosmetologi nyppii paskat pois,mutta ei tehnyt niin..vähän ihomatoja poisti,kun katsoin kotona peiliin,mustapäät olivat tallella..yritätkö vaittää että olisin mennyt viikon päästä uudestaan jolloin kyseinen henkilö olisi askaroinut mustapäiden parissa,sen jälkeen taas ihomatojen vuoro...?_?ainankin mekaanisessa puhdistuksessa tulosten PITÄÄ näkyä samantien,kyseessä ei ole säännöllinen hoitosarja kuten joku hedelmähappohoito tai oxypeel
ultraäänipuhdistuksessa mustapäät hävisivät minulta ainakin kokonaan. eihän missään hoidossa tuloksia tule heti. ne vaativat kärsivällisyyttä.varsinkin aknen hoito. ultaäänipuhdistusta suositellaan käytettäväksi vain kerran kuussa.
hei
kuulosti vähän oudolta, että oli ihonpuhdistus mutta ei mustapäät lähteneet?
Oliko se varmasti joku kosmetologiyhdistykseen kuuluva 'oikea' kosmetologi. Ja kai sait jotain voiteita ja neuvoja miten hoidat ihoasi! Vaihda kosmetologia. Kunhan löydät hyvän, apu mitä voit saada on suuri.
puhdistuksilla aknen hoitoon vaikutus on todella lyhyttä,sairaus on hormonaalinen ei johdu yleensä huonosta hygieniasta ym(ei kosmetologit aknea poista) lääkket on sitä varten,tulokset paljon parempia ja halvempiakin kun jatkuva kosmella ramppaaminen,kalliista aineistakaan ei paljoa hyötyä ole,apteekin aknesarjat ovat siinäkin mielessä hinta-laatu suhteeltaan parhaitan,tiedän kokemuksest a aknen kanssa taisteltu niin pitkään!