Kimi saakin lähteä Suomesta

Heppu kun ei maksa edes veroja Suomeen kuten ei Häkkinenkään. Suomi ei tarvitse moisia pummailijoita. Ottakoon mallia esim. Ollilasta, joka sentään maksaa veronsa Suomeen.

Goodbye Räikkönen sinne Sveitsiin nauttimaan tyhjästä!
61231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Totta kai saa. vapaa maa ja kateellisia täynnä. Minäkin lähtisin, jos Kimi olisin.

Äänestä

Ei muutako postimerkki hanuriin. Saa mädäntyä
vaikka helvetissä. Ei sota yhtä mies kaipaan.

Äänestä

Miksi Kimin pitäisi jäädä varta vasten asumaan Suomeen - ja näin ollen maksaa puolet tuloista veroina - kun kuitenkin työskentelee muualla Euroopassa, ja helpompi työn kannalta liikkua Sveitsistä käsin. Lyhyemmät lentomatkat radoille.

Ollilla maksaa veronsa Suomeen ja asuu Suomessa. Miksi? Koska hän tekee työtä täällä. Jos Ollila asuisi Monacossa ja matkustaisi tänne töihin päivittäin, niin silloin voitaisiin puhua veron kiertäjästä.

Äänestä

Kimi tekee mitä haluu eikä oo selitysvelvollinen. Maailman nopein kuski täl hetkel ja itse vanhempiensa tukemana uransa luonut ja ammatissaan kehittynyt. Tsemppiä vaan jatkossakin. Tavalliset kadunmiehetkin hölmöilevät joskus, mutta heistä ei kirjoiteta, kun ei ketään kiinnosta enkä ihmettele:-)

Äänestä
  • Tekisin mitä vaan, että saisin olla edes päivän Kimi Räikkönen. Kimi on Jumala. Niin komea ja hällä on maailman kaunein vaimokin.
    Olen rehellisesti kateellinen Kimin viisaudelle.

    Äänestä

  • Kade Keijo kirjoitti:

    Tekisin mitä vaan, että saisin olla edes päivän Kimi Räikkönen. Kimi on Jumala. Niin komea ja hällä on maailman kaunein vaimokin.
    Olen rehellisesti kateellinen Kimin viisaudelle.

    "Kimin viisaudelle". Hehe, tästä irtosi päivän parhaat naurut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


GSD3000 kirjoitti:

Heppu kun ei maksa edes veroja Suomeen kuten ei Häkkinenkään. Suomi ei tarvitse moisia pummailijoita. Ottakoon mallia esim. Ollilasta, joka sentään maksaa veronsa Suomeen.

Goodbye Räikkönen sinne Sveitsiin nauttimaan tyhjästä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu