Pois Handelsbankenista

Handelsbankenin surkea nettipankki alkaa pänniä. Mitä suosittelette vaihtoehdoksi? Lainaa on kohtuullisesti, joten palvelumaksuilla ei ole niin väliä (niitä ei peritä tai hukkuvat muutenkin korkomenoihin). Tärkeintä on, että homma pelaa, varsinkin nettipankki. Mieluusti puhelinpankki käytettävissä myös iltaisin. Ja konttoreita saisi olla enemmän kuin yksi keskustassa.
61190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suosittelisin Osuuspankkia. Netti toimii loistavasti ja on yksinkertainen käyttää. Netistä voi hoitaa lähes kaikki asiat pankille. käy tutustuu op:n sivuilla, on avoin myös vieraille.

Äänestä

Olen ollut useiden pankkien asiakkaana, mielestäni parasta palvelua olen saanut Sampo pankista. Toimiva nettipankki, puhelinpalvelu, konttoriverkosto, hyvät tuotteet yms. Lisäksi asiantuntevaa palvelua ja toisin kuin op:ssä voit asioida minkä tahansa Sampo pankin konttorin kanssa Suomessa.

Äänestä

itse käytän sitä ja olen käyttänyt jo 6 vuotta. Ennen oli Nordean solo ja se kyllä oli aluksi mukavampi,mutta en tähän HB nettipankkiin mitään kaipaa.
Mikä sinulla siinä "tökkii"?

Äänestä
  • Se on toiminnoiltaan kovin karsittu kun vertaa mihin tahansa muuhun. Toki silläkin tavallisimmat perusasiat saa hoidettua, mutta ei esim. ulkomaanmaksuja, erilaisia valtakirjoja jne.

    Äänestä

  • hanska kirjoitti:

    Se on toiminnoiltaan kovin karsittu kun vertaa mihin tahansa muuhun. Toki silläkin tavallisimmat perusasiat saa hoidettua, mutta ei esim. ulkomaanmaksuja, erilaisia valtakirjoja jne.

    ..muakin pännii. Hanskan nettipankki on ollut se sama alkaen vuodesta tappi. Ei mitään kehitystä. Lisäisivät edes mahdollisuuden ulkomaanmaksuihin.

    Äänestä

Isot pankit (OP, Nordea, Sampo) näyttävät kiinnostavimmilta. Verkkopankit ovat hyviä ja konttoreita on paljon. Muilla paikkakunnilla asiointia en ole koskaan harrastanut, joten sillä ei ole käytännössä merkitystä.

Ålandsbankenin ja paikallisosuuspankkien verkkopankitkin ovat hyviä, mutta konttoriverkosto ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanska kirjoitti:

Handelsbankenin surkea nettipankki alkaa pänniä. Mitä suosittelette vaihtoehdoksi? Lainaa on kohtuullisesti, joten palvelumaksuilla ei ole niin väliä (niitä ei peritä tai hukkuvat muutenkin korkomenoihin). Tärkeintä on, että homma pelaa, varsinkin nettipankki. Mieluusti puhelinpankki käytettävissä myös iltaisin. Ja konttoreita saisi olla enemmän kuin yksi keskustassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu