Haluaako Halonen islamin

Kun Tarja Halonen on ilmoittanut kannattavansa Turkin EU-jäsenyyttä, tarkoittaako tämä nyt sitä, että Halonen on kannattamassa islamilaisen Sharia-lain täytäntöönpanoa EU:n lainsäädönnössä? Jos Turkki liittyy EU:hun, se saa asukaslukunsa mukaisesti suuren määrän EU-edustajia EU:n parlamenttiin ja mahdollisesti ajaa lävitse islamilaisia vaikutteita EU:n lainsäädäntöön, direktiiveihin. Tätäkö Halonen haluaa?
6280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Haluatko sinä Pat Robertsonin presidentin neuvonantajaksi?

Sharia ei ole voimassa Turkissa. Tuskin tuleekaan.

Äänestä

Mitä ovat "islamilaiset vaikutteet"? Toistaiseksi en ole antanut EU:n sanella itselleni edes kristillisiä vaikutteita.

EU ei ole minun asiani, joten en käy sitä omanani puolustelemaan. Siis puolestani turkkilaiset tervetuloa.

Äänestä
  • sinunkin asiasi sillä merkittävä osa Suomen lainsäädännöstä laaditaan direktiivien mukaan. Haluaako suomalaiset että turkkilaiset ujuttavat islamilaisia vaikutteita Suomen lainsäädäntöön?

    Äänestä

  • edes hiukan kirjoitti:

    sinunkin asiasi sillä merkittävä osa Suomen lainsäädännöstä laaditaan direktiivien mukaan. Haluaako suomalaiset että turkkilaiset ujuttavat islamilaisia vaikutteita Suomen lainsäädäntöön?

    Ei haittaa yhtään. Millaisia esimerkiksi, että ne islamilaisiksi tunnistaisin? Huntupakko suomalaisnaisille? Eihän sitä ole Turkissakaan! Huolestuisin vasta, jos Saudi-Arabia tunkisi EU:n jäseneksi.

    Äänestä

Halosen kommunistinen utopia ei toteutunut.
Islam täyttäisi tuon diktatuurivajeen.
Halosesta on ehdottomasti pääatävä eroon.
Kommunistireliikki Tarja Halonen hännystelijöineen vaarantaa Suomen ja sen myötä koko maanosamme turvallisuuden ja yhteiskuntarauhan.

Äänestä
  • Miksi Halonen ihannoi vasemmistolaisia diktatuureja? Nyt Halonen näyttää osoittavan suurta ihailua Putinia kohtaan. Kultarannassa saunottiin ja nostettiin ystävyyden maljoja vaikka Putin on nouseva diktaattori. Halosta kiinnostaa enemmän Putin kuin Puolan vapaus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


EU:n lainsäädäntöön? kirjoitti:

Kun Tarja Halonen on ilmoittanut kannattavansa Turkin EU-jäsenyyttä, tarkoittaako tämä nyt sitä, että Halonen on kannattamassa islamilaisen Sharia-lain täytäntöönpanoa EU:n lainsäädönnössä? Jos Turkki liittyy EU:hun, se saa asukaslukunsa mukaisesti suuren määrän EU-edustajia EU:n parlamenttiin ja mahdollisesti ajaa lävitse islamilaisia vaikutteita EU:n lainsäädäntöön, direktiiveihin. Tätäkö Halonen haluaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu