Heti käyttöön

klnkö

niin siis jos ottaa vaikka elisan kaapelimodeemin,niin alkaako se heti toimimaanvai täytyykö odottaa about 4viikkoa,niinkuin on elisan adsl:ssä?

2

989

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piippiippiip

      Elisan kaapelimodeemi on heti käyttövalmis kun kytket modeemin tv-pistorasiaan. Näin sanottiin kun kävin Elisalta tilaamassa. Käytännössä homma ei kuitenkaan ihan noin mennyt. Tein tilauksen torstaina ja vasta seuraavana maanantaina se toimi. Ehdin jo tekemään kaksi vikailmoitustakin.
      Maanantaina sitten Elisalta tyyppi soitti mulle ja sanoi että nyt yhteytesi toimii. Ihan kiva kun olin siihen mennessä surffaillut jo pari tuntia netissä.

      Eli varaudu siihen, että Elisan heti käyttövalmis kaapelimodeemi toimii ehkä vasta muutaman arkipäivän kuluttua.

      Nopeaahan tuo silti on ADSL-liittymään verrattuna.
      Eikä ole ollut toimivuudessa valittamista.
      Yksi ainoa katkos ollut puolen vuoden sisällä ja se oli eilen klo 18 jälkeen. Koko kaapeli-tv oli pimeänä vajaan tunnin kun Elisa teki huoltotöitä Riihimäellä.
      Ihan kun noita ei voisi tehdä yölläkin...

      • mämämämä

        Kytkin sen joskus 18 aikaa ja illan aikana alkoi toimia :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      416
      3094
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      69
      2387
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      79
      2026
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      122
      1751
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      143
      1647
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      72
      1258
    7. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      292
      1080
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      13
      1053
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1049
    10. 41
      909
    Aihe