Routaeristys

Kesämökin perustaksi tulee valetun anturan päälle harkoista muurattava perustus. Alapohja jää auki, eli tuulettuva rossipohja.
Miten on parasta laittaa anturan kahta puolen eristestyroksit ja miten paksusti?
Rakennuspaikka on kova kangasmaa.
3659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eps routa tai voit laittaa leca sorankin. senpystyy laittamaan puhaltamalla = auto tuo ja siinä on semmonen puhallin. Helppo homma mutta tuskin halpa??? noi myyjät osaa kertoo paljo vahvuutta laitetaan tai kannattaa ehkä kuitenkin kysyä rakennesuunnittelijalta. myyjä suosittelee kuitenki 60 cm vaik 30 cm riittäis :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


K.Kirves kirjoitti:

Kesämökin perustaksi tulee valetun anturan päälle harkoista muurattava perustus. Alapohja jää auki, eli tuulettuva rossipohja.
Miten on parasta laittaa anturan kahta puolen eristestyroksit ja miten paksusti?
Rakennuspaikka on kova kangasmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu