Kauris (n) Jousimies (m)

minä vain

miten kauris-nainen ja jousimies-mies sopivat yhteen?

17

5952

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sarvipää

      Kauris-jousimies=ei onnaa. Poikkeuksia varmasti on, mutta, mutta...

      • kauris

        kokemuksesta voin sanoa että todella mahdoton yhdistelmä. Jousimies kyllästyy kauriiseen, kun kauriilla on tietyt säännöt ja rajat, kun taas jousimies tekis ihan mitä vaan (hullu :D ) Kauris taas kauhistelee jousimiehen tekoja eikä voi millään ymmärtää sitä.


      • kauris-n-
        kauris kirjoitti:

        kokemuksesta voin sanoa että todella mahdoton yhdistelmä. Jousimies kyllästyy kauriiseen, kun kauriilla on tietyt säännöt ja rajat, kun taas jousimies tekis ihan mitä vaan (hullu :D ) Kauris taas kauhistelee jousimiehen tekoja eikä voi millään ymmärtää sitä.

        itse vuosikausia jouskarin kanssa seurustelleena (nyt eronnut) että kyllähän sitä hauskaa piisaa ja paljon mutta kun tullaan seurustelussa vakavimpiin asioihin ni ajatukset ja käytös ei natsaa oikein millään.nää merkit on mahdollisimman kaukana toisistaan...aivan erilaisia, mutta jostain kumman syystä tietyissä asioissa täydentävät toisiaan.mutta:helpolla ei pääse.


      • kauris
        kauris kirjoitti:

        kokemuksesta voin sanoa että todella mahdoton yhdistelmä. Jousimies kyllästyy kauriiseen, kun kauriilla on tietyt säännöt ja rajat, kun taas jousimies tekis ihan mitä vaan (hullu :D ) Kauris taas kauhistelee jousimiehen tekoja eikä voi millään ymmärtää sitä.

        APUVA!!
        Jousimies on Todella tylsää seuraa iloiselle ja menevälle kauriille.. Olen tuntenut 2 joutskarimiestä ja molemmat tosi tylsiä.. en oikein usko näihin horoskooppeihin??
        Kyllä ihminen on niin monien summa, ettei horoskoopeilla voi päätellä mikä sopii ja mikä ei!
        Kauriskin on muka tylsä ja erakkotyyppi?? Minä ole aivan jotain muuta, olen iloinen ja positiivinen ja saan muutkin hyvälle tuulelle?


      • outo
        kauris kirjoitti:

        kokemuksesta voin sanoa että todella mahdoton yhdistelmä. Jousimies kyllästyy kauriiseen, kun kauriilla on tietyt säännöt ja rajat, kun taas jousimies tekis ihan mitä vaan (hullu :D ) Kauris taas kauhistelee jousimiehen tekoja eikä voi millään ymmärtää sitä.

        kauris. Ehkäpä tammikuun kasvatteja?


      • kauris
        outo kirjoitti:

        kauris. Ehkäpä tammikuun kasvatteja?

        olen kauris ja tammikuussa syntynyt! ja iloinen sellainen..


    • kaurisnainen

      Yhdessä jousimiehen kanssa 6 vuotta eikä ole ollut mitään ongelmia. Joka elämänalueella natsaa todella hyvin. Olisko nousevilla/kuumerkeillä vaikutusta asiaan.

    • rakastnunut kauris

      HEI!
      Olen korviani myöten rakastaunut jouskari mieheen. Tuo suhteeseen omaa herkkyyttään ja on muutoin jalat maassa, toki niitä jouskarin omia projekteja löytyy, mutta eivät häiritse. Naapurissa myös samat horoskooppimerkit ja heillä onnellinen avioliitto kestänyt vuosia. Et sillee.

    • jousimies mies

      Olen juuri tässä huomannut että olen ihastumassa kaurisnaiseen. Oma tunne vahva. Naisesta en tiedä, joten ei kai sitten muuta kun käsijarru päälle ettei käy kehnosti.

    • jousimies ahdistaa

      Jousimies ei kestä vahvaa kaurista. Se haluaa aina kilpailla ja olla se parempi. Ainakin omissa kiinnostuksen kohteissaan. Piste. Ehkä muutama poikkeus, mutta se vahvistaa säännön. Usko. Kokemus: kolme jousimiessuhdetta.
      Hyvät tapani estävät kertomasta suhteiden huonoa laatua seikkaperäisesti vaikka nämä miehet olivatkin kaikki nk. hyvistä piireistä eikä näinollen hulluja katujuoppoja. Tosin silloin tällöin en ollut aivan varma..- sanoinko jo että ovat taipuvaisia alkoholismiin? ; )
      Mä kauriina tunsin itseni liian eläväksi niiden tylsim... persoonien kanssa elämään.
      Josset liikaa tykkää, laita ihmeessä vaihtoon. Jousimiehellä ei ole diplomatiaa muutakuin hyötymistarkoituksissa. Mun mielestä Jousimiestä kuvaakin parhaiten sanahirviö nimeltään HYÖTYNÄKÖKULMA.

      - Mutta mitä sä oikeastaan tästä kostut, jos olet kiinnostunut sä kuitenkin annat palaa ja valikoiden luet näistä viesteistä ne kivemmat. Niin mäkin tekisin. Motivoi enemmän kuin kuulla (totuutta) tylsiä negatiivisia juttuja. Ja hyvä niin. Eihän ne KAIKKI niin KAMALIA voi olla... ; )

      • Terve!

        Enpä ole paskempia juttua lukennutkaan vähän aikaan ja hieman naurattaa! :)


      • kokemusta on

        Hei
        Veit sanat suustani -kaurisnaisena olen kokenut saman ja eronnut: jousimies on lapsellinen kilpailija pienemmissakin asioissa ja taloudellinen hyötyminen ykkösasemassa!!!1


    • Ei oo totta.

      Jousimies (n) Kauris (m)

      no huh huh minin poika ystäväni on kauris ja itse olen jousimies ja todellakin meilla menee mahtavasti.Hän on kuin mies puolinen versio minusta ja me molemmat olemme samalla aalto pituudella... Mahtavasti menee ja joskus horoskoopit voivat olla väärässäkin. Tehkää omat päätöksnne itse älkääkä antako horoskooppien päättää.

    • 84...

      olen kauris nainen, täysin hullaantunut jousimieheen ja kaikki järki mitä nyt omaankaan sanoo että ei, ei, ei..mutta miksi tuo mies sytyttää mut ihan täysin..?! hän on erittäin hyvännäkönen, hyvänkokoinen ;) ...ihan sekasin menen hänestä.huh. pitäs varmaan ottaa joku muu mutta...fyysinen puoli ( just se! ) on ihan uskomatonta. pitäs ajatella järkevästi että ...plääh..haluisin vaan antaa mennä tämän ihmisen kanssa.

    • onnellinen nainen

      Olen kanssa jousimies nainen ja mieheni on kauris ja hyvin menee.. Noin vuoden seurustelun jälkeen oli vähän kuin jonkinlaista kriisiä, mutta nyt jo 3 vuotta yhteistä taivalta takana ja tuntuu kuin joka päivä vaan rakastuisi toiseen enemmän ja enemmän :)

    • kaurisnsjlpjojo

      olen kaurisnainen ja mieheni on jousimies, meillä ainakin toimii, tasapainotamme toisiamme. ikäero on tosin 15 v meillä, ehkä jousimies on jo silloin rauhottunut ja valmis vakavaan suhteeseen?

      3,5 v on seurustelua takana. Riitoja ei sinäänsä pahemmin ole, väittelyitä kylläkin, mutta arki sujuu huumorilla, en tylsisty tämän miehen seurassa ja jousimiehen huoleton elämän tapa on saanut minusta pois tressaamisen ja liian suunnittelun, mieheni ei koskaan suutu ja se on hyvä minulle, koska välillä tulee sanottua asiat liiankin suoraan ja mököttäminen olisi rasittavaa.

      Saan myös kaipaamaani turvaa ja tasapainoa tästä suhteesta, mitä kauemmin olemme olleet yhdessä sitä rakastuneempi olen. Uskottomaksi jousimiestä väittävät, mutta oma mieheni kyllä on äärimmäisen luotettava ja luottamus on ollut välillämme ensi tapaamisesta lähtien, vaikkan aiemmissa suhteissani on ollut epäluottamusta.

      huonot puolet: jousimies ei paljoa puhu tuntemuksistaan, eikä ota tärkeitä asioita vakavasti aimnakaan joka kerta. välillä liian sinisilmäinen joidenkin ihmisten suhteen.

      Myönnän että pidän miestäni todella hyväsydämmisenä ihmisenä ja parempana kuin mitä itse olen.

      • Ekko12

        Olen jousimies ja seurustelen kauris naisen kanssa ja olemme tosi rakastuneita hyvin paljon samoja piirteitä . Olemme onnellisia suhteestamme .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      31
      4184
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4027
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3624
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      22
      3473
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3437
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3301
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2866
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2795
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2544
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2284
    Aihe