http://www.iltalehti.fi/osastot/kyselyt/200509040113711_ky.shtml
Presidenttipeli
Kuka olisi mielestäsi paras henkilö Suomen seuraavaksi presidentiksi? Iltalehden presidenttipeli esittelee kaikki seitsemän ehdokasta. Ota kantaa ehdokkaasi puolesta!
Kuvia klikkaamalla näet lisää tietoa ehdokkaista. Äänestää voit klikkaamalla sinistä palkkia suosikkiehdokkaasi vieressä.
Presidenttipeli
Kuka olisi mielestäsi paras henkilö Suomen seuraavaksi presidentiksi? Iltalehden presidenttipeli esittelee kaikki seitsemän ehdokasta. Ota kantaa ehdokkaasi puolesta!
Kuvia klikkaamalla näet lisää tietoa ehdokkaista. Äänestää voit klikkaamalla sinistä palkkia suosikkiehdokkaasi vieressä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Nyt on tulossa kunnon paukku! Timo on ylivoimaisesti kärjessä!! Julkaistaankahan tätä kyselytulosta... Äänestäkää ihmeessä edes joku jotakin muuta, että julkaistaisiin. Säälikää vanhoja puolueita.. Timolla on tykitys päällä!
pato on murtunut!
Totuus, mikä totuus. Ken elää, hän näkee.
eipäs ole rehellinen ..
Soinin kannattajat ovat siis lujasti ehdokkaansa takana, jos noin on. Se ei vähennä tuloksen arvoa! Tämä on mahtavaa!! Mitta on täysi. Kello käy...
Yksi ääni per henkilö siinä on.
On kokeiltu muissa äänestyksissä ja yhdellä kertaa ei voi ainakaan äänestää kuin kerran! Pidemmällä aika jaksolla tuossa voi saada kymmenenkin ääntä laitettua mutta sitten kyse on ainakin viikosta.
Kyse on tuossa ihan muusta, tosiaan äänestäjiä on ollutaika lähelle tuo lukema joka tuolla oli! Katosipa äänestys vaan kuin pieru saharaan?
Vallanpitäjät kauhistuivat: "Onko taas tulossa kirottu SMP:ilmiö, kansa saattaa äänestää järkyttävällä tavalla väärin!"
Iltalehden "rohkeus" nähtiin - sitä ei ole!
Hah, teinit äänestää netissä. Uurnille niillä ei kuitenkaan ole asiaa.
En vieläkään Soini ole pukahtanut mitä mieltä hän on pakkoruotsista ja kielipolitiikan reformaatiosta? Onko hänellä tästä mitään mielipidettä? Jos on niin millainen ?
Muistan, kun EU-vaaleissa "hörhö" Väinö Kuisma sai vastaavanlaisessa gallupissa samanlaisen äänivyöryn, joten pistäkääpä hiukkasen jäitä hattuunne.
mutta tästä tulee keskustelua pakostakin eikä pimennys enää vaikuta!
Vaikka gallup olisi minkälaista pelleilyä, ei sitä kyllä uskalleta Iltalehdessäkään julkaista. Vallanpitäjät kauhistuisivat ja pian heillä olisi hötöt housussa!
Eipä ollut Iltalehdestäkään gallupin julkaisijaksi. Piti laittaa Peppi Pitkätossu ja homssu-Haloska pimennetyn kyselyn tilalle.
Näyttää olevan faneja kun oikein ircissä on oma keskustelu paikka. Ne joilla mirc ohjelma on koneella menkääpä #timo_soini kannulle
Koskahan Iltalehden gallup-tulos julkaistaan? Taisi olla järkytys valhekuva-median edustajille?