Ongelmana: Normaali Olotila.

Kertokaapas joku viisas että mitä se oikea/normaali elämä on ja miltä se tuntuu? näin verratakseen että miten oma elämän tilanteeni vastaa normaalia... siis fyysisesti että henkisesti, en tarkota että on työ avio/avo liitto hyvät vanhemmat ja voittanu lotossa, vaan lähinnä että minkälainen vointi ?.
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No joo.. mun normaali elämä tuntuu melko utuiselta kun alkaa tarkemmin asiaa ajatella. Ei oikeen mitään erikoista, kun vaan sitä samaa rataa päivä kerrallaan, ja harvoja päiviä on jopa sellaisia ettei ahdista ihan niin paljoa kun normaalina päivänä. Eli normaali päivä on ihan samanlainen kun jokainen muukin päivä. Yleensä ahdistaa eikä tiedä miten päin olla ja toisinaan taas tuntuu ettei tarvitse enää oikeastaan muuta. Sellaista se elämä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epänormaaliko? kirjoitti:

Kertokaapas joku viisas että mitä se oikea/normaali elämä on ja miltä se tuntuu? näin verratakseen että miten oma elämän tilanteeni vastaa normaalia... siis fyysisesti että henkisesti, en tarkota että on työ avio/avo liitto hyvät vanhemmat ja voittanu lotossa, vaan lähinnä että minkälainen vointi ?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu